„Žemuogiukų“ grupės projektas rašytinei kalbai plėtoti „Trys paršeliai“

„Žemuogiukų“ grupės vaikai, tėveliai ir ikimokyklinio ugdymo mokytojos vykdė trumpalaikį projektą „Trys paršiukai“. Projektas skirtas rašytinės kalbos lavinimui. Ugdyti rašytinės kalbos įgūdžius galima pradėti ankstyvajame amžiuje, nors vaikai, atrodo, dar ir maži, tačiau labai svarbu nepraleisti momento, kai vaikas pradeda domėtis rašytine kalba, įvairiais simboliais, rašymo priemonėmis ir panašiai. Vykdydami projektą „Trys paršiukai“ siekėme lavinti vaikų pojūčius, apčiuopiant įvairius paviršius, pajaučiant formas, linijas, smulkiąją motoriką, stiprinti rankų judesius.

Projekto tikslas – ugdyti vaikų rašytinės kalbos gebėjimus, pagal jų amžiui būdingus ypatumus. Siekti sudominti ugdytinius grafiniais simboliais, patiems juos kurti ir lavinti smulkiąją motoriką.

Tobulindami rašytinės kalbos gebėjimus vaikai atliko daug smagių užduotėlių. Smulkioji motorika buvo lavinama atliekant užduotį „Paršiukų nameliai“. Ugdytiniai apžiūrėjo, palietė, pakėlė statybines medžiagas: šiaudus, pagaliukus, šakeles ir jas sudėliojo ant namo trafareto. Bandė patys sukonstruoti namelius. Taip pat, buvo pasiūlyta veikla „Alkanas vilkas“. Vaikai atsakė į klausimą „Ką daryti, kad vilkas negriautų paršelių namelių?“ Gal reikėtų jį pamaitinti. Ugdytiniai maitino vilką į jo pilvą piršteliais stumdami pupeles.

Vaikai išbandė įvairias rašymo priemones: šiaudai – piešė linijas pieštukais, pagaliukai – piešė linijas storu teptuku, akmenukai – štampavo su bulve. Vėliau, ugdytiniai pabandė piešti ant manų kruopomis padengto padėklo.

Projektą vainikavo bendra veikla su tėveliais. Kūrybinės dirbtuvės „Pastatysiu tvirtą namą“. Namuose vaikai kartu su tėveliais nusipiešė akmenis, o atėję į darželį juos suklijavo ant kartoninio namo.

Vaikai mokosi žaisdami, todėl ir su rašytine kalba vaikus lengviausia supažindinti per žaidimus. Tikime, kad projekto metu parinktos tinkamos žaidybinės priemonės bei metodai leido ugdytiniams patirti džiaugsmą, išbandant įvairias rašymo priemones ir būdus, drąsiai tyrinėti aplinką ir lavinti smulkiąją motoriką.