VIKTORINA „Kaip elgiuos? Ogi tvariai!”

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kartu su Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija pakvietė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus, pradinio ugdymo moksleivius ir jų pedagogus dalyvauti viktorinoje „Kaip elgiuos? Ogi tvariai!”, skirtoje paaiškinti vaikams ir moksleiviams besaikio vartojimo pasekmes, klimato kaitą, apie atsakingą ūkininkavimą, apie pagarbą ir bendrystę su gamta, ekologiją.

Šioje viktorinoje aktyviai sudalyvavo „Ąžuoliukų“, „Girinukų“ bei „Ežiukų – spygliukų“ grupių ugdytiniai ir jų mokytojos. Užsiėmimų metu vaikai buvo aktyviai skatinami saugoti gamtos resursus, mylėti ir džiuginti žemę. Pagrindinė organizatorių užduotis buvo iš geometrinių figūrų padaryti komandinį darbą, kuriame būtų pavaizduota bent viena daržovė ar vaisius, pavaizduotas bent vienas pieno produktas, pavaizduota saulė ir lietus, pavaizduotas bent vienas vabzdys ar gyvūnas. Užduotis nebuvo lengva, tad smagu matyti, kad visi sėkmingai įvykdė.

Dalyvavimo viktorinoje tikslas buvo padėti vaikams nuo mažų dienų suprasti kas yra maisto švaistymas, saikingas vartojimas bei maisto taupymas. Vaikai buvo raginami elgtis atsakingai, kad kuo mažiau maisto būtų išmetama į šiukšlių dėžę. Diskutavome kaip teisingai, nešvaistant reikėtų pasielgti jeigu vis dėlto nepavyksta įveikti lėkštėje jau esančio maisto. Mažieji patys labai noriai dalijosi savo turimomis žiniomis apie vaisius, daržoves, pieno produktus. Darželio visuomenės sveikatos specialistė buvo maloniai nustebinta kaip tiksliai vaikai supranta ir moka įvardinti visą ciklą iš kur atsiranda vaisiai, daržovės ir pienas.

Pasistenkime kiekvienas susimąstyti – o kaip elgiuosi aš? Esu švaistytojas ar tausotojas? Ir palinkėkime sau elgtis tvariai! Būkime pavyzdžiu savo vaikams!

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2022 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS