Trumpalaikis projektas rašytinei kalbai plėtoti „Išdykusios rankelės“

Vaikai su rašymu susipažįsta anksti, kai tik pradeda įvairiomis meninės raiškos priemonėmis keverzoti, braukyti įvairias linijas. Vartydami knygeles pastebi ne tik raideles, bet ir paveikslėlių sekas. Žaisdami, tyrinėdami vaikai ugdo savo rašytinės kalbos gebėjimus, smulkiąją motoriką, pastebi besikartojančius ženklus, simbolius, raides. Gegužės pirmąją savaitę „Riešutėlių“ grupės vaikučiai, tėveliai ir ikimokyklinio ugdymo mokytojos: Žydrūnė ir Danutė įgyvendino trumpalaikį grupės projektą „Išdykusios rankelės“, skirtą rašytinės kalbos gebėjimams plėtoti. Ugdytiniai ne tik susipažino su raidelėmis, simboliais, bet ir prisiminė higieninius įgūdžius, įtvirtino žinias, kodėl reikia plauti rankytes ir kokios jos svarbios, nes daug darbelių padeda mums atlikti. Vaikai tobulino smulkiosios motorikos įgūdžius, dėliodami sagas, karoliukus ant raidelių trafaretų, minkydami, voliodami plastiliną aplipdė savo vardo raideles. Pagal ištrauktą kortelę ieškojo tokių pat simbolių, raidžių grupėje. Labai patiko vaikams piešti-paryškinti įvairias linijas, simbolius akvarele. Lauke ugdytiniai piešė, rašė kreidelėmis ant grindinio. Atlikome ir STEAM veiklas: piešėme citrinų sultimis, o slaptus piešinius pamatyti padėjo tėveliai. Namuose su karštu lygintuvu palygino popierių ir piešinys išryškėjo. Vaikai ieškojo raidelių pasislėpusių kruopose, keletai vaikų pavyko ištraukti-surasti ir pirmąją savo vardo raidelę. Aktyviai į projektą įsijungė grupės tėveliai, namuose su savo vaikučiais kūrė linksmas, minkštas, spalvingas, išdykusias raideles ir atnešė jas į grupę. Suorganizavome parodą „Mano raidelė“. Vaikai džiaugėsi, grožėjosi savo ir draugų raidelėmis, nes visos jos skirtingos. Dėkojame tėveliams už aktyvumą ir kūrybiškumą.