„SVEIKOS PĖDUTĖS“

Ikimokyklinio amžiaus tarpsnyje vaikai ypač intensyviai auga ir vystosi jų judėjimo aparatas, formuojasi atskiros jo dalys. Žmogaus pėda yra viso kūno ir judėjimo aparato atramos dalis. Ypač dažnai plokščiapėdystė pasitaiko tarp ikimokyklinio amžiaus vaikų, todėl būtina plokščiapėdystės profilaktiką pradėti kuo anksčiau. Kad šitokia bėda nekankintų mūsų ugdytinių gegužės 29 d. organizuota sportinė pramoga „Sveikos pėdutės“. Vaikams įprasti pratimai greitai pabosta, todėl šios veiklos metu siekėme plokščiapėdytės prevencijai panaudoti žaidybinius metodus bei įvairias netradicines priemones.

Šią dieną kartu mankštinosi „Žemuogiukų“, „Pagrandukų“ ir „Spanguoliukų“ grupių vaikučiai su ikimokyklinio ugdymo mokytojomis Irena Tuziniene, Rimante Petrauske, Ala Bagūniene, Dalia Kazlauskiene. Pramogos metu atliko pėdučių apšilimą ir keliavo „sveikų pėdučių takeliu“, kuris buvo nutiestas iš įvairių masažinių priemonių bei gamtinių medžiagų. Vaikų pėdutės išbandė: smėlį, akmenukus, medžio drožles, samanas, kaštonus, pupeles ir ryžius.  Taip pat ugdytiniai pėdutes stiprino bandydami piešti  be rankų – pieštukus laikydami su pėdos pirštais, buvo sunku, bet įdomu. Pabaigai ir atsipalaidavimui keliavo į baseinus pilnus spalvingų kamuoliukų, dėkojo savo pėdutėms, už tai,  kad mus kasdien nešioja ir papuošė jas spalvingomis laikinomis tatuiruotėmis.

Įveikus tokį sudėtingą kliūčių ruožą vaikus aplankė pelytė Minė ir už ištvermę vaikus apdovanojo diplomais. Sporinę pramogą „Sveikos pėdutės“ lydėjo džiugios emocijos, juokas ir šypsenos.