Su gimtadieniu, Lietuva!

Tautiškumą ir patriotiškumą svarbu pradėti auginti nuo ankstyvos vaikystės. Šiais laikais, kai žmonės linkę emigruoti po visą pasaulį, mums turi būti ypatingai svarbu išsaugoti tautinę tapatybę, kad ji neišblėstų ir nedingtų kitų tautų kultūrose.

Ikimokyklinio ugdymo įstaiga – maža bendruomenė, kuri gali būti prilyginama mažytei šalelei. Būtent čia, kasdienėse situacijose, auklėtojos seka pasakas, pokalbiuose vartoja patarles, senuosius priežodžius – tai labai svarbu, nes būtent tai ir padeda formuoti tautiškumo ypatybių supratimą. Įstaigoje pilietiškumas ir tautiškumas ugdomi ir per kūrybą, žaidimus. Ugdytiniai kūrybiniuose darbeliuose kartais atskleidžia kur kas daugiau nei išsakydami savo mintis žodžiais.

Nepriklausomybės atkūrimo – Vasario 16-osios – šventimas įstaigoje tampa puikia pamoka apie Lietuvą. Šia proga klausoma Tautinė giesmė, vaikai dainuoja ir šoka lietuvių liaudies ratelius ir žaidimus, deklamuoja eilėraščius apie gimtąją šalį.

Šiaulių lopšelio – darželio ,,Eglutė“ ugdytiniai ir auklėtojos prisijungė prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuojamos akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“. Pasirengimas šiai šventei prasidėjo dar prieš kelias savaites, kai vaikai pradėjo ruošti dovanėles ir šventines staigmenas.

Padedami auklėtojų vaikai gamino vėliavėles, tautinių spalvų atributus, trispalves širdeles, šitaip išreikšdami savo meilę gimtajai šaliai. Kūrybinių dirbtuvių metu su vaikais buvo kalbama, kad mes ruošiamės 99 Lietuvos gimtadieniui. Vaikai džiaugėsi, kad savo Tėvynės gimtadienio proga galės tėveliams įteikti dovanėles.

Nuo ankstyvo vasario 15 dienos ryto darželyje prasidėjo neįprastas, bet džiugus šurmulys. Ryte į darželį atėję Priešmokyklinio ugdymo ir vyresnių ikimokyklinio ugdymo grupių vaikai skubėjo vilktis tautinius rūbus – būtent taip pasipuošę jie pasitikinėjo ateinančius, juos sveikino ir įteikinėjo simbolines dovanas.

Tarp jaunesniųjų ugdytinių skambėjo įvairūs sveikinimo žodžiai ir palinkėjimai Tėvynei. Džiugino ir mažųjų ugdytinių ryte tariama frazė ,,Labas rytas, Lietuva. Su gimtadieniu! Aš Tave myliu!“.

Vėliau visa bendruomenė sugūžėjo į salę, kur draugiškai giedojo himną, dainavo liaudiškas dainas ir įsitraukė į bendrus ratelius. Plačios vaikų šypsenos tik stiprino šventiškumo jausmą, puikia savo nuotaika jie parodė, kad ši šventė jiems tikrai svarbi.

Visos dienos šventiškumą, emocijas ir entuziazmą papildė Nepriklausomybės atkūrimui skirta vakaronė. Vaikai su tėveliais įsitraukė į liaudiškus žaidimus ir senąsias lietuviško kaimo veiklas – vyniojo siūlus, vijo virveles. Klausėsi pasakojimo, kaip vaikai, kuriems pasakas sekdavo motinos, sėdinčios prie verpimo ratelių. Gėlytėmis margino pievą, skirtą įtvirtinti Tautiškos giesmės žodžius ,,Vardan tos Lietuvos vienybė težydi“. Visi dalyvavusieji įamžino savo pirštų anspaudus bendrame paveiksle ,, Kol Vytis laisvę jai parneš“.

Tikimės, kad tai puiki įžanga rytojui, Vasario 16-ąjai – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventei.