STEAM veikla „Žaidžiu profesijas“ „Pupų pėdo“ STEAM cente

  Lapkričio 27-ą dieną grupės „Bitutės“ ugdytiniai apsilankė lopšelio-darželio „Pupų pėdas“ STEAM centre, kur susipažino su veterinaro, fotografo ir archeologo profesijomis. Vaikai sužinojo, kokius įrankius, prietaisus, medžiagas naudoja darbe šių profesijų atstovai. Žaisdami veterinarą vaikai „rentgeno“ aparato pagalba apžiūrėjo lūžusią Meškiuko ranką, o taip pat užklijavo jam pleistrus. Atliekant šią užduotėlę vaikams prireikė matematikos žinių.

Visiems smagu buvo tapti fotografais: vaikai ne tik nufotografavo Meškutį, bet ir apipavidalino jo nuotrauką redagavimo įrankių pagalba – pridėjo specialiųjų efektų. Vaikai apžiūrėjo senus fotoaparatus, nespalvotų nuotraukų albumą bei sužinojo, kaip ryškinama fotojuostelė.

Prieš susipažįstant su archeologo profesija vaikai atliko bandymą, kurio metu stebėjo, kaip acto rūgštis veikia kolbose panardintą kreidą ir akmenuką. Vaikams buvo atskleista paprasta gudrybė: virdulio kalkių nuosėdas galima ištirpinti acto pagalba.

Daugiausiai susidomėjimo sulaukė pažintis su archeologo profesija. Vaikai sužinojo, kad vienas svarbiausių šio specialisto įrankių yra….šluotelė. Vaikai apžiūrėjo fosilijos pavyzdį bei kantriai ieškojo fosilijų, paslėptų smėlyje. Daug emocijų vaikams suteikė dinozauro kiaušiniuose rastos fosilijos.

Užsiėmimų pabaigoje vaikai pasirinko labiausiai sudominusį darbą: profesijų lentoje kiekvienas  pritvirtino po lego kaladėlę prie pasirinktos profesijos.

Veiklų metu vaikai samprotavo, ieškojo teisingų sprendimų, formulavo išvadas. Vaikų žodynas pasipildė naujais žodžiais, sąvokomis, terminais.

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2024 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS