STEAM veikla „Obuoliautojai“

„Žemuogiukų“ grupės vaikai dalyvavo STEAM veikloje „Obuoliautojai“. Ugdytiniai tyrinėjo obuoliukus: aiškinosi, kur jie auga; kaip vadinasi medis, ant kurio auga obuoliai, vaikams ypač buvo smalsu sužinoti, kas slepiasi obuolio viduje. Kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytojomis, vaikai perpjovė obuoliuką – rado sėklyčių ir bandė jas skaičiuoti, aiškinosi sąvokas daug ir mažai. Vėliau, perpjautas obuolių puseles naudojo jas kaip antspaudukus ir ištepę dažais, spaudė popieriaus lape. Taip pat, ugdytiniai mokėsi palyginti dydžius, ieškojo didžiausio ir mažiausio obuoliuko, dėliojo juos į eilę pagal dydį.

Bene smagiausia užduotis buvo obuoliukų „žvejyba“ vandenyje. Į dubenį su vandeniu buvo sudėta žalių ir raudonų obuoliukų, vaikai pasiėmę samtį arba tiesiog rankomis „žvejojo“ obuolius ir rūšiavo juos pagal spalvas: raudonus obuolius dėjo ant raudono popieriaus, o žalius – ant žalio. Ši veikla paliko ne tik šlapias rūbelių rankoves, bet ir šypsenas vaikų veiduose.