STEAM VEIKLA „MIŠKAS IR ŪKIS“

Grupės „Pelėdžiukai“ ugdytiniai plėtodami temą „Net ožys žino, kad vilkas yra žvėris“, gilino savo žinias ne tik apie naminius, bet ir apie laukinius gyvūnus. Ugdytiniai visą savaitę domėjosi naminiais ir laukiniais gyvūnais, pastebėjo aiškiausiai pastebimus gyvūnų požymius ir skirtumus, išsiaiškino kur kokie gyvūnai gyvena. STEAM veiklos metu ugdytiniai buvo pakviesti  pasikalbėti: kas yra miškas, kas jame gyvena? Kas yra tvartas, kas jame gyvena? Kuo skiriasi šios vietos?  Išsiaiškinus, kuo skiriasi šios dvi vietos ir kas ten gyvena, ugdytiniams buvo pasiūlyta apžiūrėti  parengtas dvi erdves ir sukurti mišką ir ūkį. Traukdami korteles vaikai susiskirstė į  dvi grupes. Miško grupė – tai vaikai, ištraukę korteles, susijusias su miško pasauliu, laukine gamta. Ūkio grupę sudarė vaikai, ištraukę korteles su paveikslėliais apie naminius gyvūnus, namų ūkį. Vaikai iš pateiktų priemonių kūrė miško aplinką ir gyvenvietę. Mišką kūrė iš gamtinės medžiagos: džiovintų lapų, įvairių medžių šakelių, pagaliukų, kankorėžių, gilių, kaštonų, akmenukų, medžių žievės, samanų ir kt. Ūkį kūrė naudodami smulkias medienos atraižas, kaladėles, pagaliukus, akmenėlius, krepinio popieriaus skiauteles, šiaudus, šieną, įvairią grūdinę kultūrą, kruopas, įvairius popierinius indelius. Vaikus labai sudomino miško ir ūkio kūrimas. Jie aiškinosi kokių priemonių ir medžiagų tam reikia, tyrinėjo jas, domėjosi, aiškinosi kuo minta gyvūnai. Vaikai patys rinkosi žaislines gyvūnų figūrėles ir skirstė jas, skaičiavo, rūšiavo, kur kuriuos gyvūnus  tinka   apgyvendinti: tvarte ar miške? Ugdytiniai  kūrybiškai iš įvairių medžiagų kūrė ir konstravo ūkio erdvėje aptvarus, gardus, maniežus ir ten apgyvendino naminius gyvūnus, pribėrė jiems įvairių grūdų, sėklų, pridėjo į ėdžias šieno. Miško erdvėje konstravo medžius, urvus, namelius iš samanų, iš smėlio, iš džiovintų medžių lapų ir šakelių. Veiklą plėtojo ugdytiniai ir kitą dieną. Lipdė iš plastilino trūkstamus gyvūnus ir jiems maistą. Diskutavo ir samprotavo apie gyvūnų šeimas, žaidė sukurtose erdvėse, improvizavo.