STEAM veika „Žalias ar raudonas?“

„Kiškučiai“ grupės vaikučiai ypač mėgsta obuoliukas, ir jiems patinka ne tik obuolių skonis, bet ir ryškios spalvos. Todėl ugdytiniai noriai atliko STEAM veiklą „Žalias ar raudonas?“ Pagrindinė šis veiklos idėja – obuolių panaudojimas taikant STEAM metodą ugdymo procese. Veiklos metu siekėme pagilinti ugdytinių žinias apie vaisius per STEAM.

Vaikai išsiaiškino, kad jų mėgstamiausi vaisiai – obuoliai auga ant medžio, kurį vadiname obelimi. Ugdytiniai ne tik apžiūrinėjo įvairius medžius darželio kieme, knygelėse, bet ir sukūrė savo medį – obelį. Tą obelį, kuri „išdygo“ ant grupės grindų vaikai nuspalvino, o vėliau ant jos šakų dėliojo – rūšiavo žalius ir raudonus obuoliukus.

Taip pat ugdytiniai iš tualetinio popieriaus ritinėlių bei vienkartinių stiklinių  susikonstravo balansinį obelų sodelį. Pagal spalvas dėliojo ant „obelų“ obuoliukus ir stebėjo ar pačių sustatytos obelys išlaikys obuoliukus, ar ne? Svarstė, kodėl kai kurios „obelys“ labai greit nugriūva. Smagu, kad „obelų“ griūtis ir obuoliukų riedėjimas vaikams sukėlė daugiau juoko, nei susierzinimo.

Vaikai aptarė į kokią geometrinę formą panašus obuolys. Nustatę, kad obuolys labiausiai primena apskritimą, vaikai čiupo apvalius vatos diskelius ir atliko meninę, atsipalaidavimui skirtą, veiklą  – spalvino juos guašu. Taip vaikai iš vatos diskelių sukūrė gražius, apvalius obuoliukus.

Džiaugiamės, kad kūrybiškos STEAM ugdymu grįstos veiklos, mūsų mažiausiems bendruomenės nariams, ne tik suteikia teigiamų emocijų, bet ir padeda ugdyti vaikų kritinio mąstymo bei pažinimo įgūdžius.