STEAM VEIKA „MANO RATAI RIEDA“

Visą savaitę „Kiškučiai“ grupės vaikai aiškinosi, kas rieda – kas ne. Ankstyvojo amžiaus vaikučiams buvo ypač įdomu paridenti, pastumti įvairius grupėje randamus daiktus. Tad šią savaitę grupė buvo ypač triukšminga – nuo čiuožyklės ir įvairių trasų skriejo: lego kaladėlės, pieštukai, vaikiški indai, plastikinės gyvūnėlių figūrėlės, kamuoliukai ir žinoma, mašinėlės. Ugdytiniai pastebėjo, kad kai kurie daiktai „riedėdami“ sukelia ypač daug triukšmo ir  toli nenurieda, o lengviausiai ir toliausiai rieda kamuoliukai ir mašinėlės. Todėl visą savaitę vaikai žaidė ir mokėsi naudodami mašinėles: stengėsi atrasti kuri mašinėlė didžiausia, o kuri mažiausia – dėliojo mašinėles pagal dydį; mokėsi spalvų – rūšiavo mašinėles pagal spalvas; aiškinosi mašinos sudedamąsias dalis – dėliojo mašinų dėliones ir ieškojo ratų, durų, stogo, langų, vairo.

Mašinėlėmis žaisti patinka tiek berniukams, tiek mergaitėms, todėl galiausia ugdytiniams buvo pasiūlyta tapti mechanikais ir susikonstruoti savo mašinėles. Vaikai mašinas konstravo iš plastikinių butelių, norėdami joms suteikti spalvą vaikai butelius prikimšo spalvotų popierėlių. Šis darbas pasirodė esąs ne toks ir lengvas, vaikai kelias dienas miklino savo pirštelius kol galiausiai mašinėles įgavo spalvas. Tada vaikai užklijavo langus ir tai kas svarbiausia – ratus, o kai ratai buvo užklijuoti prasidėjo lenktynės. Ugdytiniai leido riedėti savo mašinėlėms nuo čiuožyklės ir stebėjo, kieno gi pasigaminta mašinėlė bus greičiausia. Lenktynių metu vaikai reiškė daug emocijų: juoko, krykštavimo, nuostabos ir nekantraujančių kojyčių trepsėjimo.

Po įtemptų lenktynių vaikai atsipalaidavimui atliko meninę užduotėlę – piešė naudodami ne teptukus, o mašinėlių ratus. Važinėdami su mašinomis ant popieriaus lapo vaikai stebėjo ir gerėjosi ratų paliktais pėdsakai, vieni buvo dideli – platūs, kiti maži – siauručiai. Veiklos metu ugdytiniai atsipalaidavo, leido sau veikti intuityviai.