SKU MODELIO ĮGYVENDINIMAS, KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „SPALVINGOSIOS VELYKOS“

Balandžio 7 d. į „Šermukšniukų“ grupę atvyko Šiaulių Gytarių progimnazijos 7 a klasės mokinės Vesta, Dianisa,  Miglė ir Toma. Susitikimo metu „Šermukšniukų“ grupės ugdytiniai pasitelkiant STEAM  kartu su moksleivėmis bei ikimokyklinio ugdymo mokytojomis Vaida Letukaite- Kondrotiene, Lina Rimkiene ir mokytojos padėjėja Laima Žaliene išbandė vieną iš kiaušinių marginimo būdų, tai kiaušinių marginimą vienkartiniuose rankšluosčiuose. Ugdytiniai su pagalba virtus kiaušinius įvyniojo  į vienkartinio rankšluosčio lapelius, kad neišsisuktų, galą apvyniojo siūlu. Tuomet mažais taškeliais lašino skirtingų spalvų dažus, kol padengė visą servetėlę ir stebėjo, tyrinėjo, kaip maišosi spalvos ir išgaunami visai kiti atspalviai. Kad spalvos dar labiau susilietų, smulkia dulksna purškė vandenį purkštuvėliu. O kiaušiniai gavosi tikrai gražūs, netikėti, įvairių raštų!

Kadangi „Šermukšniukų“ gr.  dalyvauja respublikinėje kūrybinių darbų virtualioje parodoje „VELYKINIS ZUIKIS 2023“, moksleivės iš Šiaulių Gytarių progimnazijos padėjo mažiesiems pagaminti velykinį zuikutį iš įvairių medžiagų. Baigę darbus vaikai su moksleivėmis ėjo ridenti kiaušinių. Lenktyniaudami ugdytiniai stebėjo, lygino, matavo kieno kiaušinis toliau nuriedės ir įtvirtino sąvokas: toliau, arčiau, lėčiau, greičiau. Baigę ridenti kiaušinius skaičiavokiek kiaušinių sudužo ir kiek liko sveikų nesudužusių.

Užsiėmimų metu ugdytiniai patyrė daug teigiamų emocijų, įspūdžių, sėmėsi patirties, mėgavosi procesu ir labai džiaugėsi galutiniu rezultatu.