„ŠERMUKŠNIUKŲ“ GRUPĖS TRUMPALAIKIS SKAIČIAVIMO IR MATAVIMO PROJEKTAS „SKAIČIŲ ŠALYJE“

Matematika yra labai svarbi, todėl reikėtų sudaryti kuo palankesnes sąlygas su ja susidraugauti jau nuo pat mažų dienų. O smagiau susipažinti su skaičiais eksperimentuojant, kuriant, tyrinėjant. Todėl gegužės pabaigoje „Šermukšniukų“ grupėje pasitelkiant STEAM veiklas, buvo vykdomas ir įgyvendintas  trumpalaikis projektas  skaičiavimo ir matavimo srities ugdymui plėtoti „Skaičių šalyje“. Šiuo projektu buvo siekiama tobulinti ugdytinių skaičiavimo ir matavimo įgūdžius, lavinti smulkiąją motoriką. Projekto pradžioje ugdytiniai ieškojo jiems labiausiai patinkančios knygos apie skaičius, jas ,,skaitė“, kūrė skaičius iš gamtinės medžiagos, įvairių konstruktorių. Grupėje ugdytiniai naudojant IKT žiūrėjo mokomuosius filmukus, audio/video pasakas apie skaičiukus. Atliko atmintį, dėmesio sutelkimą ir pastabumą lavinančias užduotėles. Ugdytiniai turėjo surasti du tokius pat skaičių paveiksliukus, kai atversdavo du vienodus paveiksliukus jie susinaikindavo. Viso projekto metu ugdytiniai  atliko įvairias užduotis: „Priklijuok tiek paveikslėlių, kokį matai skaičių“,  „Pastatyk bokštą iš tiek kaladėlių kokį matai skaičiuką“, „Skaičių aplikavimas“, „Skaičių lipdymas ir puošimas“.  Ugdytinai skaičius lipdė ir kūrybingai dekoravo įvairia gamtine medžiaga: pupelėmis, žirniais, obuolių sėklomis, makaronais. Projekto metu vaikai taip pat žaidė įvairius didaktinius žaidimus: „Kiek matai taškelių, tiek įdėk žirnelių“, „Suskaičiuok taškelius ir surask skaičių“, „Koks skaičius tiek padėk pagaliukų“. STEAM veiklos lauke: ,,Ilgiausias traukinukas“- dėliojo iš įvairios lauke rastos gamtinės medžiagos skaičių traukinuką, matavo kokio ilgio traukinuką pavyko sudėlioti, ,,Man labiausiai patinkantis skaičiukas“- sudėliojo iš darželio aplinkoje rasos gamtinės medžiagos labiausiai patinkantį skaičių. Prie projekto prisijungė ir tėveliai. Jie kartu su vaikais kūrė, konstravo įvairius skaičiukus iš pasirinktų priemonių ,,Šeimos skaičiukai“. Įgyvendinant projektą vaikai pagerino skaičiavimo ir matavimo gebėjimus, patyrė džiugių emocijų.