„Sauliukų“ grupės išvyka į Šiaulių lopšelio-darželio „Pupų pėdas“ STEAM centrą

Balandžio 17 d. „Sauliukų“ grupės ugdytiniai kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytojomis Danute Diliautaite ir Milda Vaškevičiene jau antrą kartą lankėsi Šiaulių lopšelio-darželio „Pupų pėdas“ STEAM centre, kur sudalyvavo STEAM veiklose tema „Kosmoso platybės“. Vaikai buvo sutikti ir patikrinti NASA atstovų Qr kodų pagalba ir visi pateko į „Kosmoso platybių“ erdvę, kur pirmiausia susipažino su planetomis žiūrėdami video filmuką. Vėliau planšečių pagalba stebėjo 3D vaizdu įvairias planetas, turėjo galimybę iš arčiau tikroviškiau pamatyti ir įsivaizduoti kaip atrodo Saulė, Mėnulis, Merkurijus, Saturnas, Marsas, Venera ir kitos planetos. Galiausiai vaikai nusprendė patys nukeliauti į kosmosą ir gaminosi savo raketas, kuriomis pakilo į kosmosą, kur stebėjo, tyrinėjo įvairias planetas. Edukacinių bitučių-robotų “Bee-bot” pagalba programavo, keliavo ir skaičiavo kelią iki planetų, vėliau nuskaitydami Qr kodą sužinojo kokią planetą aplankė. Vaikai tvarkė planetas, švarino jų aplinką rinkdami mažus ir didesnius meteoritus, įtvirtino skaičiavimo įgūdžius bei lavino smulkiąją motoriką. Vėliau buvo pakviesti paieškoti lobio smėlyje naudojantis magnetais, taip pat tamsoje žibintuvėlių švieselėmis skaičiavo žvaigždeles, ieškojo planetų. Galiausiai visi pilni įspūdžių nusileido atgal į žemę. Lentoje pasižymėjo savo nuotaiką naudodamiesi emocijų paveiksliukais. Visos veiklos buvo labai įdomios, įtraukiančios, skatinančios tyrinėti, domėtis, patirti pažinimo džiaugsmą.