,,Pelėdžiukų‘’ grupės Adventinių vainikų pynimo popietė

Gruodžio 4 d. ,,Pelėdžiukų‘ ’gr. įvyko Adventinių vainikų pynimo popietė. Kalėdinis laikotarpis prasideda nuo Advento. Vienas iš šio laikotarpio simbolių – tai advento vainikas, kuris dedamas ant stalo pačią pirmą advento dieną ir jo vidury, tarp šakelių įtaisomos 4 žvakelės, kurios reiškia 4 advento savaites. Laukdami šv. Kalėdų gruodžio 4 d. Advento vakarą ,,Pelėdžiukų‘’ gr. vaikučiai kartu su tėveliais grupėje pynė, gamino, kūrė Adventinius vainikus. Visi ruošėsi iš anksto, domėjosi iš ko ir kaip pinami, puošiami Advento vainikai, rūpinosi gamtine medžiaga, bei kita reikalinga gaminimui atributika. Auklėtojos papasakojo apie adventinio vainiko pynimo paprotį , jo atsiradimo istoriją, reikšmę. Tai – vilties, šviesos pergalės prieš žiemos tamsą ženklas. Stengėsi laikytis Advento vainikų pynimo tradicijų. Stalai buvo gausiai padengti įvairių adventinio vainiko puošimo elementais: kankorėžiais, riešutais, obuoliukais, šermukšniais ir kitokiomis uogomis, džiovintais apelsinais, cinamono ir karklo pagaliukais, margomis kalėdinėmis juostelėmis ir kt. Puošė vainikus vaikučiai kartu pasitarę su tėveliais. Vainikai visų buvo sukurti santūrūs, simbolizuojantys rimtį ir laukimą. Smagu, kai tėveliai kartu su savo vaikais noriai dalyvavo, leido laiką kartu, dalinosi patarimais, grožėjosi vienas kito nupintais vainikais, kuriais vėliau papuoš savo namus ir laukdami švenčių, kas savaitę uždegs po žvakelę. Pedagogai ragino tėvelius ir vaikučius nepamiršti tradicijų, suprasti jų reikšmę, jas puoselėti bei perduoti iš kartos į kartą.