STEAM projektas „MANO LIETUVA“

Šiandien yra svarbus mūsų visų laisvės, nepriklausomybės, vienybės siekis, todėl skatiname vaikus, visą darželio bendruomenę švęsti tokią svarbią mūsų šalies šventę – Lietuvos gimtadienį.

Vasario 15-osios rytą darželio kieme esantis svyruoklis beržas buvo puošiamas trispalviais paukšteliais, kuriuos vaikučiai gamino namuose su tėveliais.

Šventė prasidėjo iškilmingu Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimu grupėse. Ugdytiniams ir visai darželio bendruomenei pristatytas meninio ugdymo mokytojos Vitos Taučienės-Rezgienės ir ikimokyklinio ugdymo mokytojos Sandros Urbelienės  sukurtas video, skirtas Lietuvos gimtadieniui. Ugdytiniai  dainas, eilėraščius skyrė Lietuvai, mojavo vėliavėlėmis, išklausė himną, susipažino su didžiausiais Lietuvos miestais, Baltijos jūra, lietuvių tautiniu kostiumu. Pažino ir suprato, kaip svarbu būti sąžiningais ir dorais Lietuvos piliečiais, prisidėti prie Lietuvos puoselėjimo ir išsaugojimo.

Lopšelio-darželio „Eglutė“ bendruomenė aktyviai dalyvavo ikimokyklinio ugdymo mokytojos Neringos Švedienės organizuotoje piešinių ir kūrybinių darbų parodoje „Tu – mano Lietuva“, skirtoje paminėti valstybines šventes: Lietuvos valstybės atkūrimo ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienas. Vykdė STEAM projektą ,,Mano Lietuva“. Visą savaitę visų grupių ugdytiniai projektavo, ruošėsi, planavo kaip  minėdami  Lietuvos valstybės atkūrimo šventę,  sukurs erdvinį Lietuvos žemėlapį.  Tyrinėjo Lietuvos žemėlapį ir sužinojo –  kokie yra didžiausi Lietuvos miestai ir kas juose žinomiausia. Žiūrėjo skaidres, edukacinius filmukus apie Lietuvą, klausėsi legendos apie Gedimino pilį, ieškojo informacijos apie Lietuvos gamtą vaikų enciklopedijose. Kurdami erdvinį Lietuvos žemėlapį,  grupių ugdytiniai tapo  inžinieriais – projektavo, matavo, skaičiavo, kūrė ir konstravo iš pasirinktų  priemonių: lankstė iš popieriaus,  lipdė iš modelino, aplikavo ir piešė.  Įsimintina vaikams buvo  Gedimino pilis Vilniuje, Zoologijos sodas Kaune, Baltijos jūra, uostas – Klaipėdoje, Šiauliuose – Saulės miestas.  Čia gyvename ir mes. Įgyvendinant STEAM projekto veiklas, aktyviai dalyvavo ir  ugdytinių tėveliai. Namuose, kartu su vaikais, kūrybiškai kūrė, konstravo įvairius trispalvius paukštelius, o šventės rytą juos pakabino darželio kieme ant beržo.

Bendruomenės vardu  nuoširdžiai sveikiname visus – su Lietuvos valstybės atkūrimo švente! Lai neblėsta siekis kurti tokią Nepriklausomą Lietuvą, kurioje augtų laisvos ir drąsios ateities kartos.