„EŽIUKŲ- SPYGLIUKŲ“ GRUPĖS EDUKACINĖ IŠVYKA Į JAUNŲJŲ GAMTININKŲ CENTRĄ

Gegužės 23 dieną „Ežiukų- spygliukų“ grupės ugdytiniai kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytojomis Neringa ir Danute bei mokytojų padėjėja Danute vyko į Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrą kur dalyvavo edukacinėje – pažintinėje veikloje „Gyvūnijos pasaulyje“. Edukacija vyko „Gyvūnijos sode“. Vaikus pasitiko kalbančioji papūga Kakadu ir kitos papūgos Piratas, Sašą. Jaunųjų gamtininkų stoties edukatorė supažindino vaikus su daugybe egzotinių gyvūnų. Išsamiau papasakojo apie japoniškas pelytes Cini ir Mini, jūrų kiaulytę. Madagaskaro šnypščiančius tarakonus. Vaikai labai džiaugėsi galėdami stebėti, glostyti, liesti, gyvūnus. Susidomėję įdėmiai klausėsi iš kur kilę gyvūnai, kuo minta, domėjosi gyvūnų pavadinimo kilme. Ugdytiniai turėjo galimybe pamatyti ir paliesti gyvačių, driežų odos išnaras. Sužinojo, jog išnara tai senoji (gyvatės, driežo,  žalčio ir kt.) oda, iš kurios augant išsineriama. Edukatorė vaikus supažindino ir su kitais gyvūnijos sodo gyvūnais graužikais (jūrų kiaulytėmis, šinšilomis, japoniškomis pelytėmis, laboratorinėmis žiurkėmis, įvairiais žiurkėnais), paukščiais (įvairių rūšių papūgomis), ropliais iguanomis, Taivano (amūriniu bei kukurūziniu žalčiu, smaugliu,), vabzdžiais (įvairių rūšių tarakonais, gyvalazdėmis). Po edukacijos vaikai aplankė ir Katinų muziejų. Ugdytiniams patiko glostyti katinėlius ir juos stebėti. Iš jaunųjų gamtininkų stoties vaikai  į darželį grįžo linksmi, patyrę daug teigiamų įspūdžių.