EDUKACINĖ IŠVYKA Į ŠIAULIŲ LOPŠELIO-DARŽELIO „PUPŲ PĖDAS“ STEAM CENTRĄ

2021-11-08 d. ,,Ežiukų-spygliukų“ grupės vaikai kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytoja Aldona ir auklėtojos padėjėja Danute dalyvavo lopšelio-darželio ,, Pupų pėdas“ STEAM centro programoje ,,Nuo paprasto iki sudėtingo. Keliauju su STEAM“. Atėjusius vaikus pasitiko lopšelio-darželio ,,Pupų pėdas“ pedagogės ir pasidomėjo-kokios emocijos atlydėjo vaikus, kaip jie jaučiasi. Tai buvo įžanga į STEAM veiklą ,,Atpažįstu ir kuriu emociją“. Kai pasiūlė pasirinkti paveikslėlį, atitinkantį jų emociją, vaikai  rinkosi linksmą veiduką. Kiekviena emocija, kiekvienas jausmas yra reikalingas ir prasmingas, tik reikia juos pažinti ir mokėti įvardinti. Vaikams buvo pasiūlyta ant paruoštų kartoninių veidukų pavaizduoti jiems patinkančią emociją, panaudojant įvairią surinktą gamtinę medžiagą. Kad detalės laikytųsi, reikėjo pasigaminti  tešlą iš druskos, miltų, vandens ir ja padengti visą kartoninį veiduką. Daug džiaugsmo suteikė tešlos gaminimas. Visi noriai maišė, minkė, o vėliau kočiojo ir puošė  emocijų veidukus įvairiomis detalėmis. Prieš išeinant į namus pedagogės dar kartą paklausė: „Kaip jaučiatės dabar?“ Vaikai suprato, jog jausti visas emocijas yra normalu.  Nėra  nei ,,blogų“ nei ,,gerų“ emocijų. Yra tik tinkamas ir netinkamas elgesys, kuris užsipildo emocijomis. Veikla naudinga, padėjo vaikams atpažinti emocijas, išjausti, įvardinti ir pavaizduoti savo darbeliuose.   Ačiū  lopšelio-darželio ,,Pupų pėdas“  pedagogėms.