„DRUGELIAI“ GRUPĖS EDUKACINĖ IŠVYKA Į ŠIAULIŲ LOPŠELIO-DARŽELIO „PUPŲ PĖDAS“ STEAM CENTRĄ

Kovo 25 dieną „Drugeliai“ grupės ugdytiniai kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytoja  Lina Rimkiene ir padėjėja Laima Žaliene lankėsi Šiaulių lopšelyje-darželyje „Pupų pėdas“ įsikūrusiame STEAM centre. Sudalyvavome STEAM veikloje tema „Vandens paslaptys“. Vaikai pasipuošė vandens lašelių karūnomis ir kibo į darbelius: eksperimentavo, tyrinėjo vandenį, įvardino jo savybes. Metė ledo kubelius į šaltą ir karštą vandenį ir stebėjo, kuriame vandenyje greičiau jie ištirpsta. Vėliau atliko eksperimentą „Lietus“, pipetėmis lašino mėlynos spalvos vandenį ir stebėjo krentančius lašelius. Skaičiavo vandens lašelius lašindami pipetėmis ant debesėlio. Buvo inžinieriais – statė vandens kanalą, įrengimus iš įvairių medžiagų ir stebėdami  pylė vandenį. Išbandė mokomuosius žaidimus su planšetėmis. Šiaudelio pagalba pūtė vandens lašelį iki finišo. Degustavo trijų skonių vandenį: su citrinomis, agurkais ir greipfrutais. Veiklą įsivertino nusikabindami nuo kaklo vandens lašelio medalį ir jį įdėdami į linksmą arba liūdną indą. Visos veiklos buvo labai įdomios, įtraukiančios, skatinančios tyrinėti, domėtis, patirti pažinimo džiaugsmą.