LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA LOPŠELYJE-DARŽELYJE „EGLUTĖ“

,,Tu tokia mažytė,

Brangi mūsų Lietuvėle…“

,,Laisvė nėra duotybė, todėl turime ją ginti bei puoselėti.  Šalyje turi būti  žmonių, kurie ne tik pasiryžtų, bet ir mokėtų prireikus eiti ir ginti Tėvynę. Kuo daugiau bus tokių žmonių, tuo šalis bus saugesnė. Žinoma, tą padaryti gali ne visi. Tačiau būti šalies patriotu galima ir nebūnant kariu. Patriotiškumas prasideda nuo paprastų dalykų, vienas svarbiausių: visomis prasmėmis mylėti savo šalį, žinoti jos istoriją ir gerbti žmones, kurie kovojo už laisvę“ – šiais žodžiais Šiaulių lopšelyje-darželyje „Eglutė“ trečiadienio ryto atviros popietės veiklą pradėjo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos kuopų savanorės.

,,Ąžuoliukų“ ir ,,Ežiukų-spygliukų“ grupių ugdytiniai aktyviai įsitraukė į laisvės gynėjų dienai minėti skirtą veiklą: domėjosi, kario savanorio – gynėjo profesija ir jos svarba, klausėsi M. Nargėlaitės pasakos ,,teta iš miško“. KASP’o savanorės vedė diskusiją, kurios metu vaikai  analizavo sąvokas ,,Laisvė“, ,,Tėvynė“, ,,Lietuva“, ,,gynėjas“, ,,vėliava“. Labiausiai visus ugdytinius sudominusi veikla – karinės ekipuotės apžiūra ir išbandymas – vaikai matavosi rūbus, išbandė miegmaišius, tikrino kariškos kurpinės tūrį ir taktinės liemenės svorį. Smagiausia veikla – patogiausios kareiviškos kepurės ,,paieškos“

Pasiruošimas Laisvės gynėjų dienai tuo nesibaigė. Sausio 11 dienos vakare ,,Ąžuoliukų“ ir ,,Sauliukų“ grupių vaikučiai su mamytėmis, tėveliais, seneliais ir močiutėmis įsitraukė į atvirą kūrybinę veiklą ,,Laisvės laužai“, kuri buvo skirta simboliškai prisiminti 1991 metų sausio 11 – osios dienos vakarą, kada buvo pradėti degti Laisvės laužai Vilniuje. Sausio 12 dienos vakare akcija buvo tęsiama ,,Ežiukų – spygliukų“ grupėje – su tėvelių pagalba vaikai taip pat dekoravo stiklainius-žibintus, skirtus atminti Lietuvos Laisvės gynėjus.

Sausio 13-osios rytą darželio kiemas atrodė kiek kitaip, nei įprastais rytais – takus puošė vakarais gaminti žibintai, kurie savo mažomis liepsnelėmis simbolizavo 1991 metų įvykius ir  žmones, kurie be ginklų, o tik dainomis ir meilės Tėvynei pilnomis krūtinėmis stojo prieš ginkluotą techniką ginti svarbiausių Nepriklausomos Lietuvos objektų. 8 valandą ryto darželio languose uždegtos žvakelės tik dar labiau įtraukė į šios svarbios datos minėjimą – vaikai pasakojo, ką apie šią dieną kalbėjo namuose su tėveliais, ką pasakojo seneliai, dalinosi savo mintimis.

Ryte grupėse skambėjo E. Masytės atliekama dainai „Laisvė“, vaikai stebėjo vaizdinę medžiagą, skirtą susipažinti su šios dienos istorija ir įvykiais. Vaikams pasakojome apie Sausio 13-ąją, priminėme, kas įvyko Lietuvos sostinėje – Vilniuje, pabrėžėme, kad kasmet sausio 13-ąją pagerbiamos tos nakties aukos. Priminėme, kad ši diena paskelbta Laisvės gynėjų diena, todėl iškeliamos vėliavos,  renkasi žmonės, kūrenami simboliniai laužai, degamos atminimo žvakės, pasipuošiama Neužmirštuolės žiedu, ką ir padarė visa lopšelio-darželio „Eglutė“ bendruomenė.

…Šiandien laisvas gyvenu,

Nėra tų baisių laikų.

Lietuvoj, kurioj gimiau,

Saulė šviečia man ir tau…