Advento vakarojimas ,,Lietuva prieš 100 metų“

Gruodžio 6 d. lopšelyje darželyje „Eglutė“ vyko Advento vakarojimas ,,Lietuva prieš 100 metų“.

Į adventiškai papuoštą salę susirinko „Pelėdžiukų“ gr. ugdytiniai, jų tėveliai, broliukai ir sesutės ir svečiai – Šiaulių  kultūros centro folkloro ansamblis „Sidabrinė gija“.

„Pelėdžiukų“ gr. ugdytinių šeimos atsinešė pagamintus  Advento vainikus. Grupės auklėtojos Sandra Urbelienė ir Gražina Ramanauskienė pasakojo apie Advento prasmę,  papročius. Pasidžiaugė vaikais, kaip jie gyvena laukimu, kaip stengiasi daryti gerus darbus, nesipyksta, mokosi šventinius eilėraštukus, daineles. Vaikai padeklamavo eilėraštukus apie Advento ugnelę, apie žvakelės švieselę. Auklėtojos pasidžiaugė prieš savaitę vaikų ir tėvelių nupintais, išpuoštais Advento vainikais. Tėveliai kartu su vaikais uždegė pirmą Advento žvakutę ant savo vainikų. Meninio ugdymo mokytoja Vita Taučienė-Rezgienė pasakojo apie darbus ilgais Advento vakarais prieš 100 metų, pakvietė vaikučius, jų tėvelius susipažinti su darbais, pabandyti patiems juos dirbti: verpti, siūti, adyti, lopyti, plunksnas plėšyti ir kt. Vakaro svečiai – Šiaulių  kultūros centro folkloro ansamblis „Sidabrinė gija“ pademonstravo,  kokius darbus lietuviai  dirbdavo prieš 100 metų. Ne tik darbus dirbo, bet ir dainavo visi kartu adventines dainas, suko ratelius, žaidė spėjimo, virsmo, tamsos- šviesos susidūrimo žaidimus, klausėsi pasakų apie laumes. Vakarojimo eigoje bendrus žaidimus, ratelius žaidė visi- 4 amžiaus kartos: vaikai, tėveliai, auklėtojos ir senoliai.

Adventas – rimties ir susikaupimo, o kartu ir džiugaus laukimo metas. Labai džiaugiamės, kad vaikučiai ir jų tėveliai galėjo pabūti drauge ir pajusti Advento ramybę, džiugią laukimo nuotaiką. Šis vakarojimas sujungė visus dalyvius šiltam, nuoširdžiam bendravimui, lietuviškų papročių puoselėjimui ir perdavimui iš kartos į kartą. Smagiai ir jaukiai pavakarojusios šeimos į namus parsinešė ne tik gerą nuotaiką, bet ir gyvą Advento tradiciją, kurios iš knygų neišmoksi.