„Žemuogiukų“ grupės skaičiavimo ir matavimo srities ugdymui plėtoti projektas „Kiek sparneliuose taškelių, boružėlei tiek metelių“

Skaičiavimo ir matavimo sritis yra labai svarbi vaiko smegenų veiklos vystymuisi. Todėl svarbu su matematikos pasauliu vaikus supažindinti jau ankstyvajame amžiuje.  „Žemuogiukų“ grupės vaikučiai ir ikimokyklinio ugdymo mokytojos vykdė projektą, skirtą plėtoti skaičiavimo ir matavimo srities gebėjimus. Projekto tikslas buvo ugdyti vaikų skaičiavimo ir matavimo gebėjimus, pagal jų amžiui būdingus ypatumus. Padėti tobulinti dėmesio koncentraciją, skatinant ugdytinių susidomėjimą loginėmis veiklomis.

Projekto metu vaikai plačiau susipažino su Boružėle septintaške: išsiaiškino kaip atrodo boružėlė, kokios spalvos jos kūnas, kokios spalvos taškeliai. Ugdytiniai klausė dainelės „Boružėlė septintaškė“ ir bandė atsakyti į klausimą „Kiek sparneliuose taškelių, boružėlei tiek metelių?“. Skaičiavo boružėlei taškelius ir taip nustatė kiek jai metų bei įvardijo kiek jiems patiems yra metų.

Taip pat vaikai bandė išsiaiškinti, kokios geometrinės formos sudaro boružėlę. Jie iš geometrinių formų sudėliojo boružę: apskritimas – kūnas, ovalas – galva, stačiakampis – kojos. Susipažino su sąvokomis daug – mažai. Šioms sąvokomis įtvirtini buvo pasiūlyta iš druskos tešlos nulipdytai boružei sudėti taškelius iš sagų. Vaikai rideno kauliuką, kiek išrideno taškelių, tiek įspaudė sagų į druskos tešlą.

Projektą vainikavo bendra vaikų, tėvelių ir ikimokyklinio ugdymo mokytojų veikla „Boružėlės išsislapstė žolėje“. Tėvelių buvo paprašyta namuose su vaikais pasidaryti keletą boružėlių iš akmenukų ir atsinešti į grupę. Grupėje buvo paruošta didelė dėžė su žaliai nudažytais ryžiais. Vaikai ten sudėjo atsineštas boružėles. Vėliau ugdytiniai ieškojo tarp ryžių pasislėpusių boružėlių, jas suradę dėliojo į eilę, surikiavo pagal dydį, bandė atpažinti savąsias boružėles.

Vykdydami projektą vaikai ne tik pagerino skaičiavimo ir matavimo gebėjimus, bet ir patyrė džiugių emocijų, kas suteikė jiems pasitikėjimo savimi išbandant įvairias matematines užduotis.

 

 

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2022 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS