Užgavėnių dūzgės

Š. m. vasario 25 d. mūsų darželyje nuo pat ryto šurmuliavo Užgavėnių dūzgės. Baisiai gražiai pasidabinę Užgavėnių kaukėmis, aprangomis, nusitvėrę tarškynes, švilpynes ir kt. instrumentus, visi vaikučiai ir visa bendruomenė susirikiavo Persirengėlių Eitynėms. Griežiant muzikantams, pagrindiniai šventės personažai  Kanapinis, Lašininis, Meška, Giltinė, Daktarai ir visi persirengėliai triukšmingai keliavo darželio takais į bendrą susibūrimo  aikštę. Visi susirinkusieji nusprendė, kad žiema buvo netikusi: nebuvo sniego, kad vaikai galėtų čiuožti nuo kalniuko, važinėtis rogutėmis, lipdyti senius besmegenius, mėtytis sniego gniūžtėmis. Žiema nepapuošė žemės baltais patalais, o medžių šakos nelinko nuo sniego gausos…O pavasaris jau už 4 dienų. Nebereikia tokios netikusios žiemos! Laikas ją išvaryti!

Užgavėnių personažai nuotaikingai žaidė su vaikais, Giltinė iškirto, išvarė ligas, negandas, o Kanapinis su Lašininiu kvietė visus į varžytuves. Virvės traukimą laimėjo Kanapinio komanda. Tada Lašininis pasiūlė galynėtis su maišais, užsilipus ant kalno, kad visi matytų!  Po Kanapinio ir Lašininio kovos ant kalnelio lengvai laimėjo Kanapinis, Lašininis apsikarstęs kumpiais nuriedėjo nuo kalno ir paliko vietą pavasariui. Šventė vainikuota baisiai gražios Morės sudeginimu.
Su artėjančiu pavasariu!