Trumpalaikis projektas sakytinei kalbai plėtoti „PASAKIŠKOS GĖLĖS“

Balandžio mėnesį „Pelėdžiukų“ gr. ugdytiniai kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytojomis Vaida Letukaite-Kondrotiene, Sandra Urbeliene, mokytojų padėjėja Violeta Klapatauskiene bei tėveliais vykdė trumpalaikį projektą sakytinės kalbos ugdymui plėtoti „PASAKIŠKOS GĖLĖS“.

Projekto tikslas – praplėsti vaikų žinias apie gėles, turtinti žodyną bei plėtoti sakytinės kalbos gebėjimus, ugdyti vaikų saviraišką, tobulinti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, puoselėti vaiko fizines ir psichines galias globojant gėles ir ugdant meilę joms. Skatinti vaikų kūrybiškumą, mokyti reikšti savo mintis bei dalintis patirtimi įspūdžiais.

Ugdytiniai susipažino su darželio kieme ir artimoje aplinkoje augančiomis gėlėmis. Sužinojo apie gėlių priežiūrą, mokėsi dainų, žaidimų, mįslių, klausėsi pasakų apie gėles, dalyvavo viktorinoje ,,Pirmosios pavasario gėlės.  Taip pat vaikai lipdė iš plastilino gėlytes, gėlių pavadinimus, sukūrė bendrą darbelį iš delniukų „Mūsų žiedeliai“. Lankstė, kirpo, klijavo gėlytes iš popieriaus.

„Pelėdžiukų“ gr. Ugdytiniai atliko eksperimentą „Besiskleidžiančios gėlės“ vaikai patyrė daug įspūdžių, gerų emocijų ir norėjo kartoti eksperimentą keletą kartų. Po eksperimento vaikai individualiai reflektavo ar jiems patiko eksperimentas ar ne ir kaip sekėsi. Eksperimento metu vaikai sužinojo, kodėl tai vyksta? Didžiąją dalį popieriaus sudaro augalinės skaidulos, kurios yra tarsi plonyčiai vamzdeliai. Dėl molekulių traukos jėgų vanduo kyla šiais vadinamaisiais kapiliarais į viršų. Popierius išbrinksta, ir dirbtinės gėlės žiedlapiai, panašiai kaip į vandenį įmerkto apvytusio augalo lapai, atsitiesia.

Labai džiugu, kad ir tėveliai aktyviai prisijungė prie projekto ir namuose kartu su vaikais rinkosi pasiūlytas veiklas pagal savo pomėgius, gebėjimus, sudėtingumą ir net pagal nuotaiką. Vieni kūrė ,,Gėlių knygas“ ir rinko informaciją apie savo mėgstamą gėlę, po to atėję į grupę pristatė ją grupės draugams. Kiti tėveliai kartu su vaikais kūrė pasakas, eilėraščius ir mįsles apie mėgstamas gėles, namuose vaikai iliustravo jas, o tėveliai užrašė turinį. Projekto metu buvo ir gėlyčių sukurtų iš antrinių žaliavų. Ugdytiniai labai džiaugėsi savo sukurtais darbeliais ir noriai pristatinėjo juos grupėje.