Trumpalaikis projektas „Pelėdžiukų“ grupėje skaičiavimo ir matavimo srities ugdymui plėtoti „Žaisk, juokauk ir su skaičiais draugauk“

Gegužės pabaigoje „Pelėdžiukų“ grupėje buvo vykdomas ir įgyvendintas  trumpalaikis projektas  skaičiavimo ir matavimo srities ugdymui plėtoti „Žaisk, juokauk ir su skaičiais draugauk“. Projekto tikslas – plėtoti skaičiavimo ir matavimo sritį, tenkinti vaikų poreikį pažinti skaičius per žaidimus, pojūčius, eksperimentus, dailę. Sudaryti vaikams sąlygas skaičiuoti, skirti, pavadinti, bei suvokti skaičių reikšmę, ugdyti vaikų kūrybiškumą. Vaikai susipažino su skaičiais kasdienybėje. Grupėje sukūrė „Skaičių šalį“. Apsilankę STEAM „Atradimų laboratorijoje“ vaikai dėliojo skaičiukus  ant šviesos staliuko, padėdami tiek pat stiklinių akmenukų, koks skaitmuo, žaidė su šviesos spalvomis, svėrė svarstyklėmis vienodus skirtingo kiekio daiktus, skaičiavo akmenukus, mokėsi pažinti skaičius. Grupėje ugdytiniai  ieškojo „pasislėpusių“ skaičių po manais ant šviesos staliuko ir padėdavo atitinkamą kiekį kaštonų. Vaikai skaičius lipdė ir kūrybingai dekoravo įspaudžiant įvairių kruopų: žirnių, perlinių kruopų, pupelių, pistacijų lukštų , saulėgrąžų ir net kavos pupelių. Pylė įvairias kruopas į stiklines su šaukštu ant kurio užrašytas skaičius. Stebėjo, skaičiavo kurioje stiklinėje  kruopų  daugiau, aiškinosi kodėl?  Sukūrė bendrą „Skaičių knygelę“.  Skaičius piešė, klijavo iškirptus paveikslėlius, štampavo, skaičiavo puslapius,  visi kartu papuošė knygelės viršelį.

STEAM įvairios veiklos vyko ir lauke: „Surask skaičius paslapčių dėžėje“ , „Skaičiuko namelis“, „Ilgiausias kirmėliukas“, „Mano mylimas skaičiukas“. Įvairių STEAM veiklų metu lauke vaikai ieškojo  paslėptų skaičių smėlio dėžėje, suradę juos įvardijo ir  statė skaičiams namelius.  Dėliojo iš akmenukų kirmėliukus, matavo kieno ilgiausias. Iš įvairios lauke rastos gamtinės medžiagos: akmenukų, pienių   dėliojo, puošė  skaičius.

Aktyviai į projektą įsijungė grupės tėveliai. Namuose su savo vaikučiais kūrė linksmus, spalvingus mylimiausius skaičius iš kuo įvairiausių medžiagų.  Buvo surengta tėvelių ir vaikų kūrybinių darbų paroda iš antrinių žaliavų ir  gamtinės medžiagos „Linksmieji skaičiai“. Vaikai labai džiaugėsi, grožėjosi sukurtais  skaičiais. Labai dėkojame tėveliams už aktyvumą ir kūrybiškumą.

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2022 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS