TARPTAUTINIS PROJEKTAS „KARTU PASKAITYKIM KNYGELĘ“

Jau antrus metus iš eilės „Kaštoniukų“ grupės ugdytiniai kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytoja Milda Vaškevičiene dalyvauja ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų bei pradinio ugdymo mokinių tarptautiniame projekte „Kartu paskaitykim knygelę“. Projektą organizuoja ir koordinuoja Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio specialioji pedagogė ir logopedė Gilija Gajauskienė, projekto partneriai – Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka, Kelmės švietimo pagalbos tarnyba, Klemės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius. Projekto tikslas – skatinti šalies ir užsienio lietuvių vaikų skaitymą bei domėjimąsi lietuvių rašytojos Evelinos Daciūtės kūryba, ugdyti kūrybiškumo ir komunikavimo kompetencijas.

Šiemet „Kaštoniukai“ išsirinko ir nusprendė susipažinti su rašytojos Evelinos Daciūtės knygele „Drambliai ėjo į svečius“, kurią skaitė grupėje naudojantis pirštukinėmis lėlėmis. Vaikai atidžiai klausėsi mokytojos skaitomos knygelės ir kartu drąsiai dalyvavo pokalbiuose-diskusijose: svarstė, kodėl taip pasielgė drambliai, skaičiavo, kiek jų liko, kur keliavo dramblių šeimyna, kartu patyrė nuotykius. Vėliau ugdytiniai bandė, mokėsi piešti dramblius, sekėsi visai neblogai, visi džiaugiamės savo sukurtais drambliais.

Dalyvaudami šiame šauniame projekte nusprendėme apsilankyti Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale ir susipažinti  su dar viena rašytojos E. Daciūtės knyga „Ševeliūra“. Mus pasitiko personažas „Katė“, kuri pakvietė sudalyvauti personažuotame-garsiniame skaityme. Apžiūrėję knygų stendą su autorės Daciūtės knygomis leidomės į kelionę su jos kūriniu „Ševeliūra“. Tai – labai įdomi istorija apie moterį Alisą ir jos pudelį Barbarisą, kurie linksmai gyveno, tačiau atėjo laikas apsilankyti Barbarisui kirpykloje susitvarkyti, apsikirpti savo „Ševeliūrą“. Vaikams labai patiko ši istorija, jie aktyviai dalinosi savo įspūdžiais, grįžę į darželį bandė sukurti Alisai „ševeliūrą“ siūlų pagalba. Gavosi puikios, unikalios šukuosenos.

Taigi, labai džiaugiamės sudalyvavę šiame projekte, nes patyrėme šaunių nuotykių kartu su knygomis, džiugių emocijų. Vaikų sudominimas patrauklia kūryba dar ankstyvajame amžiuje yra svarbus, nes skatina domėtis knygomis ateityje, lavina mąstymą bei turtina kalbą, puoselėja mūsų šalies kultūrą ir tautinę tapatybę.