Sveikatos įdėjų skrynelė ant žaliosios palangės

Šiaulių lopšelio-darželio „Eglutė“ „Šermukšniukų“ gr. 4 m. amžiaus ugdytiniai kartu su mokytojomis Lina Rimkiene, Neringa Švediene ir mokytojų padėjėja Laima Žaliene kaip ir kiekvienais metais kovo – gegužės mėn. gilino sodininkystės žinias, remdamiesi ekologinio konkurso „Mano žalioji palangė“ nuostatais. Konkursas skatina domėjimąsi augalais ir jų panaudojimo galimybėmis, kuriant sveiką edukacinių erdvių aplinką, bei ugdo atsakomybę už savo aplinką. Šių metų konkurso tema: „Augalo spalvos“. Ugdytiniams buvo norima suteikti žinių apie pagrindinius augalo organus (šaknis, stiebus, lapus, žiedus, vaisius, sėklas) ir ekologinių veiksnių (šviesos, šilumos, vandens) įtaką augalų augimui, plėsti įstaigos edukacinių erdvių želdinimui naudojamą augalų asortimentą. Atsižvelgdami į konkurso tematiką: t. y. dalyviai įsirengia žaliąsias palanges, klasėse ir kitose patalpose (mokyklų, koridoriuose, valgyklose, namuose) naudodami augalus, išsiskiriančius tiek lapų ir stiebų žalumos atspalviais, tiek spalviniai žiedais; tyrinėdami augalų spalvinę įvairovę, aptaria jų atskirų dalių spalvas, lapų, žiedų formas, reikšmę augalo gyvenime; sukuria augalų kompozicijas mokyklos/namų edukacinėse erdvėse naudodami kuo didesnę spalvinę augalų gamą.

Tik saulei pradėjus dažniau pasirodyti ir budinti žemę, nieko nelaukdami, kibome į darbus:  visi kartu nusprendėme pasisodinti iš sėklų: rozmariną, kurio kvapas siejamas su nuotaikos gerinimu, minčių išvalymu ir streso lengvinimu, taip pat jis atskleidžia savo raminamąsias savybes tiek įtraukiamas į patiekalus kaip prieskoninė žolelė, teik naudojamas aromaterapijoje. Nepamiršome pasodinti ir chlorofito daigelių. Šis augalas pasižymi fenomenaliu gebėjimu išvalyti orą. Jis tarsi dulkių siurblys valo patalpas nuo bakterijų, kenksmingų medžiagų ir įvairių priemaišų žymiai padidindamas deguonies kiekį patalpose. Lauko erdvių puošimui sodinome žemaūgius serenčius, kurie labiausiai vertinami dėl aštroko kvapo, atbaidančio geliančius vabzdžius, taip pat dėl spalvų margumyno, nuo ryškios geltonos iki sodrios oranžinės spalvos. Kraujažoles pasirinkome neatsitiktinai:  kadangi vaikai lauke aktyviai žaidžia ir bėgioja, nutikus nelaimei, pargriuvus, nusibrozdinus ir pagalbą keliautų šios vaistažolės lapai, juos patrynus ir uždėjus ant žaizdos, ši užgytų per 3–5 dienas. Aguoną birulę pasirinkome dėl spalvų įvairovės, kuri džiugintų vaikų ir mokytojų akis vasarai įpusėjus. Gegužės viduryje visą įstaigos bendruomenę pradžiugino ne tik šylantys orai, sužaliavusi gamta, bet ir pedagogės Neringos laimėtas virtualus konkursas, kurį organizavo elektroninė parduotuvė „Asėja“, padovanojusi įstaigai, lauko erdvių pasipuošimui, kalną įvairiaspalvių gėlių svogūnėlių. Taip pat nepamiršti buvo ir pagrindiniai daržo augalai, kurie vasarą ir rudenį džiugins savo gėrybėmis: pupelės, žirniai, agurkai.

 Gaila, kad dėl vėsaus ir vėlyvo pavasario augalai dygo nenoriai, buvo gležni, nespėjo sužydėti, todėl sudalyvauti „Žalios palangės“ konkurse nepavyko. Nusprendėme augalus persodinti, kad ir pavėluotai, tikimės, jog spalvų gausa ir minimalus derlius džiugins iki vėlyvo rudens. Galima pasidžiaugti, kad dėl ugdytinių ir pedagogių  kruopštaus ir atsakingo darbo vidaus ir lauko erdvės bus praturtintos įvairių rūšių augalais ir džiugins ne tik maloniu kvapu, bet ir spalvomis.

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2022 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS