Sveikatinimo veikla „Švarių rankų diena”

Per nešvarias rankas plinta net 80 procentų įvairių infekcinių ligų. Tai ir bakterinės bei virusinės žarnyno infekcijos, virusiniai viršutinių kvėpavimo takų susirgimai, parazitinės ligos  ir panašiai, todėl plauti rankas taisyklingai yra būtina. Kasmet gegužės 5 dieną minima Pasaulinė rankų higienos diena. 5 mėnesio 5 diena simbolizuoja 5 kiekvienos rankos pirštus bei kviečia prisiminti rankų plovimo svarbą sveikatai. Ta proga Kleviukų, Kaštoniukų ir Sauliukų grupių ugdytiniai dalyvavo pamokoje “Švarių rankų diena”. Pamokos tikslas – gilinti darželio ugdytinių žinias apie rankų higienos svarbą.

Mažiesiems buvo parodyti keli prevenciniai filmukai, atliekamas eksperimentas su “mikrobų maišeliu”. Kartu su visuomenės sveikatos specialiste vaikai mokėsi taisyklingai plautis rankas. Visi ugdytiniai išlaikė rankų plovimo egzaminą ir buvo apdvovanoti: muiliukais bei pažymėjimais, nurodančiais, kad vaikas dalyvavo rankų plovimo apmokymuose.

Dažnas suaugęs neturi susiformavusių taisyklingų rankų plovimo įgūdžių. Vaikus turėtume nuo mažens skatinti plautis rankytes taisyklingai, pagal visas rekomendacijas. Taip elgiantis didelė tikimybė, kad vaikams užaugus susiformavę įgūdžiai išliks.

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2022 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS