Sveikatinimo veikla „Kviečiu arbatos“

,,Šermukšniukų“ grupės ugdytiniai kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytojomis Lina Rimkiene, Neringa Švediene ir mokytojų padėjėja Laima Žaliene visą savaitę  kalbėjo sveikatos stiprinimo: dantų priežiūros, rankų higienos, sveiko maisto vartojimo temomis. Taip pat norėdami būti sveiki, vaikai turi gerti nemažai skysčių. Mokytojos pasiūlė vaikams iš namų atsinešti vaistažolių ir visiems kartu pasigaminti skirtingų rūšių arbatų. Šilto skonio ir aromato žolelių arbatos yra nepakeičiamos žvarbiais žiemos vakarais, sergant gripu ar peršalus. Į grupę vieni vaikai atsinešė močiučių, mamų rinktų ir išdžiovintų mėtų, čiobrelių, erškėtrožių, medetkų, ramunėlių, liepžiedžių lapelių, levandų žiedų, šalavijų. Taip pat arbatžolių: melisos, medetkų, mėtų ugdytiniai priskynė įstaigos įrengtame vaistažolių kampelyje. Ugdytiniai patys skabė, uostė, bėrė arbatžoles į ąsočius, stebėjo, kaip keičiasi jų spalva, struktūra užpylus karštu vandeniu, atvėsusias arbatas vaikai patys skanino medumi, mėgavosi  vaistažolių  aromatu, įvardino skonį: rūgščios, karčios, švelnios. Sveikatos stiprinimo programos „Sveikas aš, mama ir tėtis“ veiklos „Kviečiu arbatos“ metu vaikai sužinojo, jog  vaistažolės ir medus apsaugo nuo ligų, o susirgus, padeda greičiau pasveikti, kiekvienas galėjo prisidėti prie arbatos gaminimo, išbandyti, ragauti įvairių skonių pačių ruoštų arbatų, o vaikystėje susiformavę sveikos gyvensenos įgūdžiai, padės išlikti sveikam visą gyvenimą.