STEM LEGO varžyboms „Konstruoju kartu su LEGO“

„Ąžuoliukų“ ir „Girinukų“ grupių ugdytiniai nuolat kažką konstruoja iš LEGO, kas  suteikia  vaikams įdomių galimybių dirbti ir kurti, o šis žaidimas yra naudingas ne tik loginio mąstymo vystymuisi, bet ir lavina motorinius, erdvinius, kalbos įgūdžius, moko tartis, spręsti iškilusias problemas. Ikimokyklinio ugdymo pedagogės Vita Tavorienė, Ieva Skrupskelytė ir Aurelija Kliopkinienė, norėdamos paįvairinti vaikų statinius iš LEGO, pasiūlė išbandyti edukacinę veiklą „Balionu varoma LEGO mašina“. Vaikai žino, jog viena iš pagrindinių mašinos dalių yra variklis. Reikėjo išsiaiškinti, o ar gali mašina judėti neturėdama variklio? Kuo galime jį pakeisti ir priversti važiuoti? Vaikai, kartu su pedagogais, savo tėveliais, analizavo vaizdo įrašus, kaip konstruoti LEGO mašinėles, judančias balionų pagalba, kokie dalykai lemia automobilio greitį. Atsižvelgdami į patarimus, grupėje vaikai su draugais, o namuose su tėveliais, konstravo iš LEGO transporto priemones, judančias balionų pagalba. Vaikai sužinojo, jog sukonstruoti greitą ir toli lekiantį LEGO automobilį reikia stengtis panaudoti kuo mažiau detalių, kad sukonstruotas automobilis būtų gana lengvas ir užtektų baliono jėgos. Geriausia vieta balionui – prie automobilio priekio.  Taip grupėje atsirado skirtingų dizainų automobiliukai. Buvo puiki proga išbandyti ir paanalizuoti, kodėl ir kaip skiriasi skirtingų ratų greitis ar pritvirtinto šiaudelio diametras. Tai įdomi edukacinė veikla, kuri linksmai ir įdomiai moko sudėtingų dalykų.

Visą savaitę „Ąžuoliukų“ ir „Girinukų“ grupės ugdytiniai ruošėsi draugiškoms STEM LEGO varžyboms „Konstruoju kartu su LEGO“. Grupėse ugdytiniai susigalvojo savo komandų pavadinimus. Taip atsirado „Leginukų“ ir „Lego vaikai“ komandos, kurios  susikūrė savo komandų šūkius ir meniškus komandų pavadinimų užrašus. Ugdytiniai kirpo, klijavo, meniškai apipavidalino medalius, kuriuos ruošė priešininkų komandos nariams.

Gegužės 20-tą dieną salėje vyko draugiškos STEM LEGO varžybos „Konstruoju kartu su LEGO“. Susitiko dvi komandos: „Lego Vaikai“ ir „Leginukai“. Varžyboms teisėjavo „Ąžuoliukų“ grupės Germanto tėtis Andrius Sutkus. Kad varžybos vyktų sklandžiai į pagalbą atskubėjo  keturi Gytarių progimnazijos  7 klasės mokiniai. Meninio ugdymo mokytoja V. Taučienė pasirūpino, kad varžybų metu netrūktų smagios ir nuotaikingos muzikos.

Komandų prisistatymais ir nuotaikinga dainele prasidėjo varžybos. Jų metu ugdytiniai įveikė tris rungtis. Pirmojoje rungtyje ugdytiniai varžėsi, kuri komanda greičiau iš didelių LEGO kaladėlių nuties kelią. Teisėjas Andrius fiksavo „Leginukų“ komandos pergalę. Antroje rungtyje ugdytiniai nutiestu keliu žaisliniais sunkvežimiais vežė po 4 LEGO kaladėles iki paskirtos vietos, kurioje turėjo bendradarbiaudami pastatyti kuo įdomesnį pastatą. Teisėjas Andrius pripažino, jog abi komandos buvo greitos, tikslios ir saugiai vykdė užduotį. Apžiūrėjęs statinius pripažino, jog vaikai veikė labai kūrybiškai, pasidžiaugė pastatytais miestais. Trečioje rungtyje kiekviena komanda susiskirstė į tris mažesnes grupeles. Mažose grupelėse ugdytiniai per 2 minutes bendradarbiaudami turėjo pastatyti kuo aukštesnį bokštą iš LEGO detalių. Vaikai skaičiavo kiek LEGO kaladėlių sunaudojo bokšto pastatymui. Teisėjo pagalbą buvo išrinktas aukščiausias bokštas. Išmatavus paaiškėjo, jog jis siekė net 104 centimetrus. Tvirčiausi bokštai buvo gerokai žemesni. Varžybų pabaigoje buvo išbandyti balionu varomi automobiliukai. Nugalėtoju tapo Sofijos iš „Girinukų“ grupės automobiliukas.

Teisėjas medaliais apdovanojo „Logo vaikai“ ir „Leginukų“ komandos narius ir pakvietė įsiamžinti nuotraukai.

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2022 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS