STEAM veikla „Žiemos šalčio pasaka“

Sausio 8-12 dienomis grupės „Žiogeliai“ ugdytiniai kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytojomis A. Kliopkiniene, I. Skrupskelyte ir mokytojos padėjėja ugdymui L. Danilevičiene vedė STEAM veiklą iš programos ŽAISMĖ IR ATRADIMAI, tema: „Žiemos šalčio pasaka“, kurios metu aiškinosi, kaip vanduo tampa ledu, o ledas vandeniu. Vaikams buvo pasiūlyta iš gamtos gėrybių pasidaryti paveikslą ir kiekvienam individualiai indelyje užšaldyti po pasirinktą žaisliuką. Buvo paruošta veiklos erdvė, kurioje sudėtos įvairios šakelės, vaisiai, kaštonai, didelis indas ir vanduo. Kartu su jais pačiupinėjome, uostėme sudėtus vaisius ir gamtinę medžiagą. Aptarėme, kurie kvapai vaikams patiko, o kurie – nelabai. Dideliame inde pasiūlėme sukurti paveikslą, į jį pridėti šakelių, vaisių, kaštonų ir užpilti vandeniu. Indą su vandeniu ir gamtos gėrybėmis palikome lauke, kad sušaltų į ledą. Sutarėme, kad vaikų ir žiemos šalčio sukurtą paveikslą apžiūrėsime rytoj. Indeliuose užšaldytus žaisliukus taip pat palikome lauke. Kitą rytą parsinešę užšalusį indą su gamtos gėrybėmis stebėjome, kaip atrodo užšalęs paveikslas. Kartu aiškinomės ar galima užuosti vaisių kvapą per užšalusį ledą. Matavome užšalusių žaisliukų ledo aukštį, statėme ledo pilį. Vėliau stebėjome, kaip ledo pilis tirpsta parnešta į grupę.

Atlikome eksperimentą su krakmolu ir vandeniu bei miltais ir vandeniu. Į vieną dubenį supylėme krakmolą ir vandenį, į kitą miltus ir vandenį, išmaišėme. Vaikai bandė spaudyti, semti, daryti gniūžtes. Aiškinosi kuri tešla tysta ir pavyksta suformuoti varveklius.

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2024 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS