STEAM VEIKLA „VAISTAŽOLIŲ PASLAPTYS“

Grupės „Pelėdžiukai“ ugdytiniai STEAM veiklos metu „Vaistažolių paslaptys“ susipažino su įvairiomis vaistažolėmis, sužinojo apie vaistažolių naudą sveikatai. Veiklą organizavo mokytoja Sandra Urbelienė kartu su mokytojų padėjėjomis Gitana ir Janina. Ugdytiniai sužinojo kokios vaistažolės kokiems negalavimams padeda: kurios lengvina peršalimo simptomus, padeda skaudant gerklei, stiprina imunitetą, kurios tinka  burnos higienai, mažina pilvelio skausmą, ramina prieš miegelį ir kt. Diskusijos metu ugdytiniai išsiaiškino kaip ir kur žolelės auginamos, renkamos, džiovinamos ir kaip ruošiama iš jų arbata. Į grupę vaikai atsinešė įvairių išdžiovintų vaistažolių: čiobrelių, aviečių lapų, medetkų, ramunėlių, liepžiedžių, jonažolės, raudonėlio, levandų, kmynų, šalavijų, mėtų, melisų, žemuogių ir labai džiaugėsi, kad šios vaistažolės užaugintos mamyčių ir močiučių daržuose. Ugdytiniai dieną prieš veiklą, apsilankę įstaigos kieme įrengtoje vaistažolių lysvėje, rado ir prisiskynė melisos ir čiobrelių šakelių. Parsinešę į grupę ieškojo skirtumų ir panašumų lygindami su džiovintomis melisomis ir čiobreliais. Ugdytiniai sužinojo, kad čiobrelių yra 200 skirtingų veislių. Vieni čiobreliai daugiau naudojami kaip natūrali kosulio ir gerklės skausmo lengvinimo priemonė, kiti daugiau tinka virškinimo sistemai ir stiprinti imuninę sistemą. Taip pat čiobrelis yra nepakeičiamas prieskonis daugeliui patiekalų, dėl aromato puikiai tinka gaminant aliejus. STEAM veiklos metu ugdytiniai apžiūrinėjo ir tyrinėjo per padidinamąjį stiklą vaistažolių  lapelius ir žiedelius, vaistažoles uostė, lietė, išsakė pojūčius, rinko  populiariausią vaistažolę, kuri vaikams labiausiai kvepėjo. Visų nuomone  kvapniausi- čiobreliai. Ugdytiniai, pasirinkę norimas vaistažoles, patys skabė lapelius, bėrė į permatomus puodelius ir stebėjo, kaip nedideli, išdžiovinti arbatžolių lapeliai, užpylus karštu vandeniu išbrinksta ir pasikeičia jų forma ir dydis ir keičiasi vandens spalva. Truputį palaukę  pastebėjo, kad skirtingų vaistažolių arbata skirtingų spalvų, o dar palaukus, kol arbata atvės, spalva dar paryškėja, o vėliau patamsėja. Paragavę arbatos vaikai pasakė kokio arbata skonio: švelni, karti, rūgšti ir kokios spalvos. Bandė atspėti kokia tai arbata ir kokiems negalavimams ji padeda. Ieškojo tokių pačių vaistažolių planšetėse. Gerdami arbatą, skanintą citrina ir medumi, vaikai įtvirtino žinias apie sveikatos saugojimą ir stiprinimą natūraliomis gamtinėmis priemonėmis. Po arbatų degustacijos ir aptarimo, vaikams buvo pasiūlyta  sukurti savo „Arbatos puodelį“. Vaikai dekoravo arbatos puodelius  ir viršuje puodelio priklijavo džiovintas vaistažoles. Puodeliai kvepėjo arbatžolėmis. Vaikai pauostę spėliojo kokia tai arbata? Ir labai džiaugėsi jei draugas atspėdavo. Šios STEAM veiklos metu ugdytiniai plėtė sveikatos saugojimo ir pažinimo žinias, mokėsi kultūringo elgesio prie stalo, pavyko suformuoti vaikų nuostatą – gerti žolelių arbatą ne tik sveika, bet ir malonu.

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2024 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS