STEAM veikla Stebėjimas-bandymas „Be ko augalas neišgyventų“

Balandžio mėnesį  „Riešutėlių“ grupės vaikučiai padedami ikimokyklinio ugdymo mokytojų Žydrūnės ir Danutės aiškinosi ko reikia augalams, kad jie gyventų. Vaikai apžiūrėjo chlorofito daigelius, juos uostė, lietė. Visi daigeliai dar be šaknelių. Vėliau 2 daigelius  pasodinome į žemę, palaistėme ir vieną jų uždengėme su metaline dėžute. 2 daigelius įmerkėme į stiklinę su vandeniu, vieną įdėjome į tuščią vazonėlį be vandens ir žemių. Vaikai buvo skatinami diskutuoti, samprotauti kas atsitiks augalams skirtingomis augimo sąlygomis: žemėje, vandenyje, be žemių ir vandens. Vaikų spėjimus/mintis pažymėjome lape ir augalus padėjome ant palangės. Stebėjome kaip keičiasi chlorofitas vandenyje, be vandens ir žemės, kaip auga pasodinti žemėse. Po 3 savaičių apžiūrėjome atidžiau savo chlorofitus. Pasodinti chlorofitai žemėje, laistomi ir gaudami saulės šviesos ir vienas uždengtas gyvena, auga, žaliuoja. Vaikai nustebo, kad chlorofitas vandenyje išleido šakneles ir taip pat žaliuoja, jį galėsime pasodinti į žemę. Vaikų spėjimai pasitvirtino: chlorofitas be vandens ir žemių-nuvyto. Atlikdami stebėjimą-bandymą kartu su vaikais praktiškai įsitikinome, kad augalams augti būtinas vanduo, žemė, saulės šviesa ir žmogaus rūpestis bei meilė.

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2022 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS