STEAM veikla „Statom, statom namelius“

„Ežiukų-spygliukų“ gr. ugdytiniai kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytoja Neringa Švediene ir mokytojo padėjėja Danute Kukliene 2023 m. vasario 22 d. vykdant savaitės tema „Aš ir mano pasakėlė“ atliko STEAM veiklą „Statom, statom namelius“. Savaitės eigoje išsiaiškino, kad vaikams mylimiausia, įsimintiniausia ir populiariausia pasaka yra „Trys paršiukai“. Nusprendė patys pabūti pagrindiniais veikėjais – paršeliais ir pastatyti trijų tipų namus: iš šiaudų/žagarų, popierinių puodelių ir medinių, LEGO kaladėlių, stogo dangą pasirinko visiems vienodą – perlenktus popierinius lapus. Kėlė klausimą, kuris namas bus tvirčiausias? Kurį lengviausiai ir greičiausiai galima pastatyti? Pasiskirstę į tris komandas ėmėsi darbo. Pirmoji komanda džiaugėsi, kad namo statybos ilgai neužtruko, tačiau pasitelkę plaukų džiovintuvą, kuris atstojo vilką, pamatė, kad namas visiškai netvirtas, šiaudai subyrėjo, o namo stogas buvo be vargo nupūstas. Antrieji džiūgavo, kad iš popierinių puodelių pastatė ne namą, o didžiulę pilį, tačiau ir ši pasirodė netvirta. Galiausiai priėjo prie ilgiausiai statančių statybininkų, kuriems iš pradžių sunkiai sekėsi sutarti bendradarbiauti ir vieningai statyti namą. Priėjus „vilkui“ pastebėjo, kad namo sienos laikėsi tvirtai, tačiau stogas akimirksniu buvo nupūstas. Išsiaiškino, kad ne tik sienos turi būti tvirtos, bet ir stogas, nes atitinkamai reikia pasirinkti ir priemones, kurios būtų tvirtos ir negriūtų. Taip pat nereiškia, kad greitai pastatytas namas bus tvirtas ir jokios oro permainos ar gamtos išdaigos jo nenugriaus. O svarbiausia norint pasiekti tikslą reikia bendradarbiauti, draugiškai susitarti ir vieningai dirbti komandoje.