STEAM veikla „Smėlio paslaptys“

Vasara pats metas vaikams džiaugtis smėliu, susikurti visą savo pasaulį ir atrasti daug paslapčių. Tą ir darė “Ąžuoliukų” grupės ugdytiniai. Padidinamųjų stiklų pagalba vaikai tyrinėjo sausą smėlį, atrasdami įvairių dydžių, spalvų ir formų akmenukus, eglių spygliukus, medžių šakeles bei keliaujančias skruzdėlytes. Barstė, sijojo smėlį, vėjuotą dieną stebėjo pustomą smėlį ir sužinojo kas yra smėlio audros. Kiekvienas ugdytinis susikūrė savo meninį smėlio piešinį, sausu smėliu išbarstydamas pasirinktą trafaretą, piešinio detalėms panaudojo smilgas, akmenukus, uogytes. Ištyrinėję sausą smėlį, vaikai vandens pagalba gaminosi šlapią įvairios konsistencijos smėlį. Taip „virė“ skystas ir tirštas košes, praktiškai išbandydami, jog košėi sutirštinti reikalingas smėlis, o suskystinti – vanduo. Kūrybiškai išbandė šlapio smėlio galimybes statydami pilis, „kepdami“ tortus, keksiukus, pyragus, darydami įvairių formelių atspaudus. Na o sriubą virė pagal jau sukurtą kiekvienam skirtingą receptą. Vaikai skaičiavo kiek ir kokių „ingredientų“ prireiks sriubai išvirti. Rinko atitinkamą kiekį didelių ir mažų akmenukų, gėlyčių, lapelių, šakelių, viską sudėjo į puodą, užpylė vandeniu, o sriubą pagardino „druska“ bei „pipirais“. Įsivaizduojama sriuba gavosi nuostabi! Kūrybiškai veikdami, tyrinėdami vaikai patyrė daug džiugių emocijų, sužinojo sauso ir šlapio smėlio panaudojimo galimybes bei atskleidė paslaptį – kur pradingo vanduo. Vanduo susigėrė į sausą smėlį.

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2020 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS