STEAM veikla „Šešėlių žaismas“

„Ąžuoliukų“ grupės ugdytiniai kartu su auklėtoja Vita visą savaitę tyrinėjo šešėlius. Šviečiant saulei vaikai darželio teritorijoje „medžiojo“ įvairių objektų šešėlius, juos atpažindavo, įvardindavo ir „nufotografuodavo“. Taip surado krūmo, apšvietimo lempos, čiuožyklos, eglės, kaštono, kelio ženklo, supynės – arkliuko, savo paties ir draugo šešėlius. Šešėlių medžioklė baigdavosi vos tik saulutė pasislėpdavo už debesėlio. Vaikai praktiškai įsitikino, jog šešėliui susidaryti reikalinga saulė. Virvės pagalba vaikai kontūravo medžio šešėlį, stebėjo per kiek laiko šešėlis pasislinko, svarstė, kodėl taip atsitiko. Ugdytiniai lygino medžio ir krūmo šešėlių dydžius, žaidė judrųjį žaidimą „Pagauk auklėtojos šešėlį“, spalvotomis kreidelėmis ant plytelių apibrėžė įdomia poza stovinčio draugo šešėlį ir jį meniškai išpuošė. Auklėtojos pamokyti vaikai rankų pagalba kūrė šešėlių teatrą. Taip pavyko kūrybiškai atvaizduoti skrendantį paukštį, giedantį gaidį, šokinėjantį kiškį, briedį didžiaragį. Kūrybinės veiklos metu vaikai sukūrė „Zoologijos sodą“. Kiekvienas vaikas pasirinko norimą gyvūną, susirado gerai saulės apšviestą vietą. Pasidėjo popieriaus lapą, o ant jo gyvūną taip, kad jis mestų šešėlį. Vaikai, sukiodami vis kitu kampu gyvūną, išsirinko jiems labiausiai patinkantį ir geriausiai atrodantį vaizdą. Šešėlio kontūrą apipiešė vaškine kreidele. Kūrybiškai veikdami, tyrinėdami, lygindami vaikai sužinojo, jog kiekvienas kūnas meta šešėlį. O medžių šešėliai saulėtą dieną sukuria taip trokštamą pavėsį.

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2020 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS