STEAM veikla „Rudenėlio takučiu“

Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“ dalyvauja respublikiniame kūrybiniame plenere „Rudens Mozaika 2020. Čia esu…“  Visa lopšelio- darželio „ Eglutė“ bendruomenė įsitraukė į kūrybinį procesą, iš gamtinių medžiagų kuriant mandalą. Visi nešė gamtines, sodo gėrybes, dėliojo, komponavo, kūrė nuostabaus grožio mandalą.

Nuo pat ryto visi darželio ugdytiniai, kartu su grupių  auklėtojomis stebėjo, tyrinėjo gamtines medžiagas, skaičiavo konkorėžius, kaštonus,  jungė juos į įvairias linijas,  derino spalvas, formas, komponavo apskritimą, kvadratą, stačiakampį, kūrė ornamentus  ir taip eksperimentuodami su   rudenėlio gėrybėmis, sukūrė nuostabius rudens paveikslus. Vaikai įtvirtino žinias apie geometrines figūras, spalvas, vaisius, daržoves. Mažųjų sudėliotos mandalos papuošė vaikų žaidimų aikšteles ir tapo matomos visame darželio kieme. .

Netikėtai visus aplankė Rudenėlis, pasidžiaugė vaikučių darbeliais ir pakvietė atlikti užduotėles- atpažinti ir pasakyti, kas tinka Rudeniui, o kas kitiems metų laikams. Ugdytiniai galvojo, diskutavo ir teisingai priskyrė įvairius Pavasario (inkilėlis, žydinti obels šakelė, velykinis margutis), Vasaros (drugeliai, pievų gėlės) Žiemos (snaigės, papuošta eglutės šakelė, Kalėdų senelio simboliai), Rudens simbolius (geltoni klevo lapai, vaisiai, daržovės ir t.t.) tinkamiems metų laikams.

Netrukus Rudenėlis pakvietė visus atvykti traukinukais prie kalnelio į Meškino gimtadienį, nes atnešė jam didžiulę dovaną- didelius, šiltus batus. (Muzikinio ugdymo veiklose vaikai dainuodavo dainą „Meškinas be batų“. Matavo, lygino savo batų dydį su meškino koja. Deja, meškino koja didelė, apvali, todėl vaikučių, auklėtojų apavas netiko.) Meškinui Rudenėlis dovanojo rudeninių gėlių puokštę, o vaikai užrišo gražų šaliką ir apavė batus.

Visas darželio kiemas skambėjo vaikučių atliekamomis dainelėmis, puikia nuotaika, džiugiomis emocijomis.