STEAM veikla RESPUBLIKINIS EKOLOGINIS KONKURSAS „MANO ŽALIOJI PALANGĖ“

Balandžio mėnesį „Pelėdžiukų‘‘ grupės bendruomenė ruošiesi dalyvauti ekologiniame konkurse „Mano žalioji palangė“, skirtame Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos metų minėjimui. Konkursą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Vilniaus universiteto botanikos sodas. Konkurso tikslas – skatinti domėjimąsi augalais ir jų panaudojimo galimybėmis, kuriant sveiką edukacinių erdvių aplinką, bei ugdyti atsakomybę už savo aplinką. Konkurso tema – „Mano augalo vardas“.
Prieš įkurdami žaliąją palangę, vaikai domėjosi augalais: susipažino su pagrindinėmis augalo dalimis, sužinojo svarbiausias augalų dygimo ir augimo sąlygas. Visą balandžio mėnesį ,,Pelėdžiukų“ grupėje vyko tikras darbymetis. Pirmiausia vaikai sėklas rūšiavo, skaičiavo, stengėsi įsiminti pavadinimus. Augalų sėjimui ir sodinimui vaikai spalvingai nudažė vazonėlius. Patys sodino svogūnus, sėjo agurkus, moliūgus, prieskonines daržoves: pipirnes, krapus, gėles: serenčius, gvaizdūnes ir mimozas. Pasodinę augalus, jais rūpinosi. Laistydami augalus, stebėdami, tyrinėdami jų dygimą ir augimą vaikai pastebėjo, kad augalai pasėti ir pasodinti vienu metu, sudygsta ir auga skirtingai, augdami linksta į šviesos pusę, nepalaisčius vysta. Vaikai domėjosi augalais, jų pavadinimais, bei jų panaudojimo galimybėmis. Pačių išaugintomis prieskoninėmis žolelėmis galėjo pasiskaninti sriubą, salotas. Užaugintus serenčius vaikai dovanojo mamytėm Motinos dienos proga, o gvaizdūnes ir mimozas sodins darželio gėlyne. Ypač didelį susidomėjimą sukėlė „Žolynėliai-Oliziukai“, kuriuos vaikai padarė kartu su tėveliais ir atsinešė į grupę. Auganti žolė, atrodydama tarsi plaukai sukeldavo teigiamas emocijas ir priversdavo nusišypsoti kiekvieną. „Oliziukai“ tapo jaukumo ir pozityvo simboliu! Visi vaikai galvojo lietuviškus vardus : „Rožiukas“, „Didžiaakis“, „Juodukas“, „Mažylis“, „Antanukas“, „Rimukas“ kt. Patys vaikai kūrybingai sukonstravo traukinukus ir ten susodino visus augalus. Ant vagonų, kiekvienas vaikas, prisiklijavo savo vardo pirmą raidelę, nes ten buvo įsikūręs jo svogūnas arba ,,Oliziukas‘‘.Viename traukinyje keliavo tik „Oliziukai“, kurių mašinistas tapo ,,Oliziukas–Žaliūnas“, nes jis buvo žalias ir stiprus ir vaikai išrinko jam tokį vardą. Vaikai matavo kurio „Oliziuko“ plaukai užaugo ilgesni, lygino tarpusavy, rinko ilgaplaukius, trumpaplaukius, o paskui kūrė įvairias šukuosenas juos apkirpdami. Taip ,,Pelėdžiukų“ grupės „Žaliosios palangės“ traukinukas, išskubėjo pasitikti pavasario ir sudalyvauti respublikiniame ekologiniame konkurse „Mano žalioji palangė“. Šis projektas padėjo vaikams suprasti augalų gyvenimą, jų ilgą kelią nuo gležno daigelio iki žydėjimo. Vaikai sužinojo, kiek daug reikia meilės, rūpesčio ir globos augalui užauginti.

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2021 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS