STEAM veikla „Pražydo gėlytė“

„Spanguoliukų“ grupės vaikams visada smagu sužinoti, išbandyti ir patirti kažką naujo ir neįprasto. Tad šią savaitę vaikai atliko eksperimentą „Pražydo gėlytė“, tyrinėjo  vandens stebuklingas galias. Vaikai patys išsirinko mėgstamos spalvos gėlytę, įvardijo spalvas, gražiai ir įvairiai nuspalvino gėlyčių viduriukus ir juos priklijavo. Nuspalvinę gėlę, vaikai užlenkė žiedlapius į vidų. Viską atlikę gėles  nešėsi į kiemą. Ten popierines gėlytes sudėjo į vandeniu pripildytą baseiną ir  stebėjo, kaip po pamažu skleidžiasi gėlių žiedlapiai. Kiekvienas vaikas stebėjo savo žiedelį, lenktyniavo, kuris žiedelis sužydės greičiau, diskutavo, kodėl taip įvyksta , stebėjo kaip sklaidosi ir maišosi dažų spalvos vandenyje. Vaikai patyrė daug teigiamų emocijų. Vaikams taip patiko „pražydusios“ gėlės, kad vis prašė dar pakartoti ir kitą dieną. Šis eksperimentas vaiką skatina nurimti, susikaupti, išgyventi paslaptingumą, patirti teigiamus jausmus, lavina smulkiąją motoriką.