STEAM veikla „PLUNKSNA“

„Ąžuoliukų“ grupės ugdytiniai, edukacinės veiklos „Magiški kiaušiniai“ metu,  ne tik stebėjo viščiukų išsiritimo procesą, jų augimą bet ir pirmųjų plunksnelių dygimą. Tai tapo įkvepiančiu iššūkiu STEAM veiklai „Plunksna“.  Visą savaitę „Ąžuoliukų“ grupės vaikai darželio teritorijoje ir su savo tėveliais gamtoje, namų aplinkoje ieškojo natūralių paukščių plunksnų.  Atsirado intriga: kodėl paukščiams iškrenta plunksnos, gal visos plunksnos nukrenta ir paukščiai tampa pliki. Diskutuojant pavyko sužinoti, jog senos plunksnos iškrenta, o vietoj jų išdygsta naujos.  Plėtojant veiklą, vaikai apžiūrėjo savo pačių suneštą plunksnų kolekciją. Joje buvo gandro, kiro, balandžio, papūgos Aros, vištos, papūgėlių ir povo plunksnos. Padidinamųjų stiklų pagalba, vaikai tyrinėjo plunksnas. Išsiaiškino jų sudedamąsias dalis: ašis ir spinduliai. Sužinojo ir praktiškai išbandė, jog tarpusavyje spinduliai sulimpa, nes yra nematomi kabliukai. Vaikai lygino plunksnų dydžius, grupavo jas į spalvotas ir nespalvotas, skaičiavo, lygino jų kiekį.

      Norėdami išsiaiškinti plunksnų savybes bei paskirtį, vaikai atliko keletą eksperimentų. Pipetėmis lašino vandenį ant plunksnų ir stebėjo kaip jis srovele nubėga nuo plunksnos. Taip sužinojo, jog plunksnos paukšteliams tarsi skėtis ar lietpaltis. Nuotaikingai eksperimentavo, kuri plunksna, paleista iš vienodo aukščio, greičiau pasieks žemę. Išankstinis vaikų spėjimas nepasitvirtino, jog didesnė plunksna yra sunkesnė ir turi greičiau nukristi. Paaiškėjo, jog plunksnos nevienodai krenta. Vienos plunksnos krisdamos sklendė, kitos sukosi ore kaip tornadai. Tornadinė plunksna tapo įdomiausia ir vaikai vis ją skraidino. Plėtojant veiklą, vaikai atliko kūrybinę užduotį – visi kartu iš lego kaladžių pastatė stačiakampę dėžę, į kurią reikėjo „suskraidinti“ plunksnas. Pastatyti dėžę pavyko puikiai, na o pučiant nuo pažymėtos linijos „nuskraidinti“ plunksną į dėžę kai kuriems vaikams tapo nemažu iššūkiu. Didžiausiomis ovacijomis buvo palydėta kiekviena plunksnelė sėkmingai „nuskridusi“ į dėžę. „Ąžuoliukai“, praktiškai veikdami, išsiaiškino, jog plunksnos yra lengvos, jos padeda skristi bei saugo nuo lietaus.

   Penkiamečiai, sėkmingai tarpusavyje susiedami pasirinktas dailės priemones bei technikas, kūrė savo, dar niekur nematytas plunksnas. Atvaizduotoms plunksnoms  sugalvojo pavadinimus. Darželio foje surengtoje „Ąžuoliukų“ grupės ugdytinių kūrybinių darbų parodoje „Plunksna“, puikuojasi „Žėrutė“, „Karaliaus“ , „Karalienės“, „Fėjos“, „Stebuklingoji“, „Gražuolė“, „Spalvotoji“ ir daugelis kitų plunksnų.

 

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2021 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS