STEAM veikla „Mikrobai“

„Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai  kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytojomis Sandra ir Vaida atliko eksperimentus ,,Mikrobai“.  Su vaikais aptarėme vieną  svarbiausių būdų,  kaip apsaugoti save nuo įvairių ligų –  tai rankų plovimas su muilu. Pažiūrėję mokomąjį  filmuką apie bakterijas ir sužinoję apie jas daugiau, kartu su vaikais atlikome eksperimentus. Kartu eksperimentavo ir vaikai ugdomi nuotoliniu būdu.

Pirmasis eksperimentas  buvo atliekamas, kad niekada nepamirštume kaip svarbu plauti rankas. Vaikams buvo išaiškinta, kad ant mūsų rankų gyvena tūkstančiai, milijonai mikrobų, kurie akimis yra nematomi.  Vaikai patys nusipiešė mikrobus  ant popierinio rankšluosčio  apvedžiotų savo delniukų, antros pusės. Užlenkus  lapą – mikrobų nesimatė. Tačiau įdėjus į vandenį – pasimatė visi mikrobai, kurie būna ant rankų.

Antrasis eksperimentas buvo atliekamas, kad vaikai įsitikintų,  jog geriausiai plautis rankas su šiltu vandeniu ir muilu, nes muilas, dėl savo sandaros, kartu su vandeniu nustumia daleles.  Į lėkštę įpylę vandens ir smulkių pipirų, pasigaminome „bakterijų“ ir stebėjome, ko bijo šios „bakterijos“. Įkišus pirštą į lėkštę, bakterijos neišsigando, prilipo prie piršto,  o pirštą įkišus  į skystą muilą ir į vandenį su pipirais – „bakterijos“ išsigando ir pradėjo trauktis. Po eksperimento vaikai prisiminė praktiškai, kaip teisingai plautis rankas. Vaikas suprato, kaip muilas ir vanduo nuo rankų nuplauna bakterijas.

Veiklų metu vaikai įtvirtino žinias apie rankų higieną, mokėsi jas analizuoti, daryti išvadas. Sustiprėjo vaikų pažinimo įgūdžiai.