STEAM veikla „Medis“

Patys mažiausi mūsų daželio vaikučiai, lankantys „Spanguoliukų“ grupę dalyvavo STEAM veikloje „Medis“. Ugdytiniai grupėje, po kilimu, rado paslėptą medžio maketą, vaikai radinį iš karto atpažino įvardindami, kad tai medis. Vaikai „ieškojo“ medžio kamieno, šakų, šaknų, ir lapų, aiškinosi, kokios spalvos būna medžiai. Vėliau, vaikų buvo paprašyta papuošti medį ir jį nuspalvinti rudos, pilkos, juodos spalvos flomasteriais ir pieštukais. Piešti atsigulus ant grindų buvo tikras malonumas, kiekvienas susirado sau tinkamą vietelę ir spalvino medį, grupėje ilgą laiką vyravo tyla.

Tada vaikai buvo pakviesti prie gamtinių priemonių kampelio, jie puvo paraginti „aprengti“ medį turimomis medžiagomis. Ugdytiniai iš dėžučių pasiėmė patinkančias gamtines medžiaga, jas apžiūrinėjo, tyrinėjo, lietė, barbeno jomis į grindis bei vieną į kitą  ir dėliojo jas ant medžio maketo. Visą ką nešė ant maketo bandė įvardinti (kankorėžis, gilė, pagaliukas, medžio žievė, kaštonas, gilė, medžio lapas). Taip pat, lygino jų: formas (ilgas – trumpas – apvalus), dydžius (didelis – mažas), kiekius (daug – kaštonų, mažai – gilių).

Atsipalaidavimui ugdytiniai susirinko prie šviesos stalo, kur stebėjo kaip besikeičiančios spalvos keičia ir medžių lapų spalvas. Lapai atrodė stebuklingi, o vaikai pasinėrė į spalvų ir ramybės kupiną tyrinėjimą.