STEAM veikla ,,Krinta lapai pamažu“

Rudenėjančiomis spalvomis nusidažę medžiai pakvietė ,,Ąžuoliukų“ grupės vaikus į pažintinę – tiriamąją veiklą. Vaikai stebėjo bei tyrinėjo darželio teritorijoje augančius lapuočius ir spygliuočius medžius. Išsiaiškino, jog visi medžiai turi kamienus. Apglėbdami matavo medžių kamienų storį. Paaiškėjo, jog darželio teritorijoje storiausias yra beržas, o ploniausias – ąžuoliukas. Kreidelių pagalba pavyko ant popieriaus lapo išgauti medžių kamienų raštus. Aplikuojant atkartojo gamtoje stebėtus medžius. Vaikai prisirinko ir tyrinėjo medžių lapus. Juos lygino pagal formą, dydį, spalvą. O guašu išmarginę beržo lapus, darė jų atspaudus taip, kad gavosi rudeniniai drugeliai. Auklėtojos parinktos įvairios užduotėlės skatino vaikus logiškai mąstyti. Grupėje vaikai mokėsi pratęsti medžių lapų, o lauke –  medžių vaisių sekas. Grupavo ąžuolo, liepos, šermukšnio, klevo lapus ir juos klijavo ant lipnios juostos. Taip vaikai ne tik įsiminė medžių pavadinimus, bet ir išsipuošė savo žaidimų aikštelę. Auklėtoja pasiūlė iš kiaušinių dėžučių pasigaminti asmenines gamtos tyrinėtojų dėžutes, kurias vaikai pripildė kaštonais, šakelėmis, giliukais, spygliukais, lapais, kankorėžiais, akmenėliais. Peržiūrėję video medžiagą, vaikai sužinojo, ką įdomaus galima sukonstruoti iš rastos gamtinės medžiagos.  Taip grupėje apsigyveno sraigės, vėžliukai, ežiukai, paukščiai, vabalai, gyvatės, briedžiai, avytės, išdygo grybas, atplaukė burlaiviai ir net atvažiavo mašina. Džiaugėsi ne tik patys vaikai, bet ir jų tėveliai.

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2020 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS