STEAM veikla „Duonelė gardžiausia“

„Ąžuoliukų“ grupės vaikai žino, jog tėveliai duoną perka parduotuvėje. O kaip ji patenka į parduotuvę? Atsakymą į šį klausimą vaikai sužinojo aiškindamiesi ir aktyviai veikdami. Išklausę pasaką „Kaip vilkas užsimanė duonos išsikepti“ ugdytiniai susipažino su ilgu duonelės keliu, išsiaiškino naujus žodžius, išmaniąjame ekrane, knygose apžiūrėjo žemės ūkio techniką. Lygino kviečių stiebų ilgius, apžiūrėjo kviečių varpas, skaičiavo grūdelius bei patys popieriaus lape bandė atvaizduoti kviečius. Susipažino su miltų savybėmis: balti, birūs, bekvapiai, beskoniai. Ugdytinių tėvelių dėka vaikai turėjo galimybę gupuoti miltinius kepinius: duona, sausainiai, bandelės, trapučiai. Ugdytiniai ragaudami lygino miltinių kepinių skonį, kvapą, išvaizdą. Išmoko draugiškai dalintis laužiant duonos riekelę, netrupinti, nemėtyti. Vaikai inscenizavo pasaką „Vištytės pyragas“, puošė popierinius pyragus. Lapkričio 6 – ąją grupėje paminėjome Pyragų dieną. Ugdytiniai patys iš miltų, druskos ir vandens minkė sūrią tešlą iš kurios kepė pyragus. O patys vaišinosi Viliaus ir Lėjos M. mamyčių iškeptais pyragais.