STEAM veikla „Boružėlių sąskrydis“

„Žemuogiukų“ gr. vaikai kartu su auklėtoja Neringa šią savaitę kalbėjo apie vabalėlius, kuriuos galima sutikti lauke, pievoje, gėlių žieduose. Klausėsi dainų, žiūrėjo video apie vabalėlius.. Prieš pietų miegą vaikai klausėsi sekamos pasakos „Boružė Liputė. Pasaka apie draugystę“ Vaikams buvo  paaiškinta, kad tai nuoširdi pasaka apie mažą boružėlę, vardu Liputė, kuri vieną dieną susipažino su aguona. Raudongalvė gražuolė pasijuokė iš boružėlės taškelių. Mažylė ėmė gėdytis jų, vėliau patirdama daug nuotykių suprato, kad būtent dėl šių taškelių ji yra ypatinga. Šia pasaka norėta sužadinti vaikų emocijas ir saviraišką, skatinti draugiškumą ir toleranciją.

Kūrybinės veiklos metu auklėtoja Neringa vaikams atnešė akmenukų, kurių pernai vasarą buvo prisirinkusi prie jūros, kiekvienas vaikas išsirinko sau širdžiai mielą akmenuką, nudažė raudonai, ausų krapštukais dėliojo taškelius, iš plastilino nulipdė galvą, pieštukais pripiešė kojytes. Vaikai džiaugėsi savo sukurtomis boružėmis. Žadėjo ir patys viešėdami prie jūros paieškoti, prisirinkti akmenukų.

Taip buvo panaudota gamtinė medžiaga, antrinės žaliavos ir priemonių likučiai, tikslas: mokyti vaikus rūšiuoti, rinkti, kurti, panaudoti gamtinę medžiagą, kūrybiškai pažvelgti į procesą.