STEAM veikla „APSKRITIMO MAGIJA”

„Ąžuoliukų“ grupės ugdytiniai įvairių STEAM patyrimų ir išbandymų metu įtvirtino plokštuminę figūrą – apskritimą. Dažnai vaikai painioja sąvokas „apskritimas ir rutulys“. Mažieji tyrinėtojai, šiaudeliais pūsdami lengvučius rutuliukus po apskritimo formos lanką, įsitikino, jos apskritimas yra plokščioji figūra, o rutulys – erdvinė figūra. Stebėjo, kaip rutuliukai rieda, įsitikino, jog rutuliukų riedėjimo greitis priklauso nuo pūtimo stiprumo. Ugdytiniai pūtė kylančius apskritimus. Stebėjo jų augimą, spalvotų apskritimų skilimą į mažesnius bei  nuotaikingą jų šokį. Atidžiau apžiūrėję, ugdytiniai pamatė, jog burbulai tarpusavyję susiglaudę, tačiau nesusikerta. Tai pabandė atvaizduoti popieriaus lape. Įšokdami, įmesdami kamuolį, įdėdami bet kokį žaislą, pralįsdami, prapūsdami plunksną pro lanką, vaikai įsitikino, jog apskritimas yra tuščiaviduris. Grupės aplinkoje ieškojo apskritimo formos įvairių dydžių daiktų. Juos sudėjo nuo mažiausio iki didžiausio ir atvirkščiai. Gauta kompozicija priminė knygelėje matytą mandalą. Prasidėjo kūrybinis procesas. Vaikai mandalas kūrė lauke iš gamtinės medžiagos, grupėje iš geometrinių figūrų bei piešdami popieriaus lape. Dėliojant mandalas vaikai laikėsi dėsningumų, simetrijos, spalvų suderinamumo. Visos mandalos buvo skirtingos, tačiau išlaikė pagrindinį požymį –pasikartojantys elementai išdėstyti apskritimu. Iš gamtinės medžiagos vaikai kurė „Spiralių labirintus“.Veiklų įvairovė ir gausa vaikams neleidžia nuobodžiauti ir padeda lengviau įsisąvinti mokomąją medžiagą.