STEAM projektas ,,Snieguota linksmiada“

 

STEAM projektas ,,Snieguota linksmiada“ prasidėjo prieš savaitę, kai buvo dar daug sniego. Ugdytiniai su savo mokytojomis darželio kieme lipdė besmegenius. Juos skaičiavo, matavo jų ūgį, apimtį.  Aiškinosi,  kieno besmegeniai aukščiausi, žemiausi, storiausi ar ploniausi. Kai kurie vaikai, kartu su tėveliais, parkuose, miškuose ar savo kiemuose statė besmegenius ir siuntė mums nuotraukas. Pasakojo , kaip jiems pavyko pastatyti.

Grupėse ugdytiniai spalvino Besmegenio paveikslėlį, kuris ,,atgijo“, žaidžiant su IT  „Quiver“ programa.

Tėveliai ir ugdytiniai turėjo galimybę namuose, pagal pateiktą nuorodą, žaisti su nuspalvintu paveikslėliu per IT „Quiver“ programėlę.

Per STEAM veiklas ugdytiniai turėjo galimybę pajusti žiemos pramogų džiaugsmą. ,,Kleviukų”, ,,Ąžuoliukų”,  ,,Drugelių“, ,,Pelėdžiukų”,  ,,Bitučių” grupių ugdytiniai,  kartu su mokytojomis iš įvairios gamtinės medžiagos, sniego, ledo konstravo, kūrė STEAM raideles. Matavo jų aukštį, skaičiavo – kiek sudėjo ledukų, darant ,,T“ raidelę, kiek panaudojo sniego, darant ,,S“ raidelę. Skaičiavo, kiek panaudojo kankorėžių ir kaštonų konstruojant raideles ,,A“ ir ,,E“.  Matavo,  kiek panaudojo guašu nudažyto  vandens,  kol nupiešė ,,M“ raidelę ant sniego.

Per STEAM veiklas vaikai praturtino savo žinias ir įgijo daug teigiamų emocijų.

Vasario 6 d. darželio kieme vyko STEAM projekto ,,Snieguota linksmiada“ žiemos sporto šventė, į kurią susirinko visa darželio bendruomenė. 

Susirinkusius pasveikino lopšelio – darželio „Eglutė“  direktorė Roberta Jankūnienė ir personažas Eglutė. Linksmasis Tigriukas pasveikino taip pat visus su žiemos švente „Snieguota linksmiada“ ir kvietė visus pasimankštinti ir aktyviai sportuoti.

Sukurtas masinis šokis „Šalta – balta“, kurį žiemos sporto šventės metu lauke šoko virš 100 vaikučių. Vaikai linksminosi, šoko, dainavo dainas ir žaidė žaidimus:  „Besmegeniai“, „Su rogutėm“.

  Kartu su tigriuku šventės dalyviai išmėgino įvairias žiemos sporto šakas,  rungtis: linksminosi nusileisdami nuo kalniukų sniego trąsomis, su lazdomis žaidė ledo ritulį, savo taikumą išmėgino žaisdami akmenslydį, besmegenių boulingą ir sniego gniūžčių krepšinį. Daug džiugesio vaikams suteikė kamuoliukų bei sniego gniūžčių mėtymas į Olimpinius žiedus ir judančius taikinius.

Vaikai lygino, matavo, vertino savo jėgas, kai užduotys atliekamos sporto salėje ir lauke.

Sportuodami vaikai ne tik gerino savo fizines savybes, bet ir atliko įvairias Steam užduotis: nusileisdami nuo kalniukų, lygino savo ir draugų nusileidimo greitį. Žaisdami ledo ritulį, gerino komandinio žaidimo įgūdžius, taiklumą, vikrumą bei skaičiavo įmuštus įvarčius. Akmenslydžio rungtyje vaikai žingsniais matavo atstumą,  įvertino ir palygino rankų jėgos sąnaudas. Kitose rungtyse mažieji dalyviai skaičiavo pasiektus asmeninius rezultatus ir varžėsi tarpusavyje.

Šventė baigėsi diplomų įteikimu už pasiektus rezultatus.

STEAM projekto ,,Snieguota linksmiada“ organizatoriai – judesio korekcijos specialistė Lina Račė, meninio ugdymo mokytoja Vita Taučienė-Rezgienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Aurelija Kliopkinienė, visuomenės sveikatos specialistė Agnė Karčmarinienė.

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2024 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS