Projektas „Po rudens skara“

Girinukų“ grupės vaikai, tėveliai ir auklėtojai vykdė STEAM projektą „Po rudens skara“. Projektas skirtas ugdyti vaikų atsakomybę, pareigos jausmą, meilę gamtai.
„Girinukai“ susipažino su medžiais: ąžuolu ir beržu. Pirmą savaitę, kiekvieną rytą atėję į rūbinėlę tėveliai ir vaikučiai klijavo medžių lapus sukurdami ąžuolų ir beržų giraites. Aiškinosi, kuo skiriasi ir kuo panašūs yra šie medžiai. Vaikščiodami lauke vaikai suskaičiavo beržus ir ąžuolus augančius darželio teritorijoje. Ant smėlio užrašė suskaičiuotų medžių kiekį.
Vaikai, kartu su tėvelių pagalba, skaičiavo ąžuolus ir beržus savo kieme, užrašę pristatė savo draugams.
Mažieji naudodamiesi matavimo priemonėmis išmatavo medžio aukštį ir plotį. Išsirinktomis priemonėmis matavo storus ir plonus medžių kamienus.
Tyrinėjo spalvas piešdami ant plėvelės ,,Rudeninių lapų šokį“.
Antrąją savaitę „Girinukai“ analizavo Lietuvoje augančius grybus, aiškinosi kokie grybai auga ąžuolų giraitėje, kokie – beržų. Piešė, kirpo ir aplikavo grybus.
Antrąją savaitę tėveliai piešė grybus, iškirpo ir suklijavo į giraites.
Projekto metu „Girinukai“ išmoko Zitos Gaižauskaitės eilėraštuką „Grybų košė“.
Kadangi vaikai buvo labai aktyvūs ir išradingi visi gavo po grybą dovanų.