STEAM PROJEKTAS „AŠ IR MANO PASAKĖLĖ“

Rašytinė, sakytinė kalba – tai rašymas ir skaitymas. Per STEAM veiklas ji perprantama natūralioje aplinkoje, savarankiškoje vaiko veikoje, atsiradus ar sužadinus poreikį ką nors parašyti ir perskaityti. Vaikų rankų judesiai pamažėle taps koordinuoti, formuosis pirmieji rašymo judesiai, pirmoji raidė, pirmasis žodis. Pasakas vaikai labai mėgsta, jomis žavisi, noriai jų klausosi ir prašo jas sekti ar skaityti. Pasakos vaikų mėgstamos ne tik dėl siužeto, bet ir dėl galimybės fantazuoti, bei kurti. Vaidindami vaikai mokosi bendrauti, geriau pažinti save, pasaulį.

Nuo sausio 29 iki vasario 2 dienos grupėje ,,Žiogeliai“ buvo vykdomas trumpalaikis sakytinės ir rašytinės kalbos STEAM projektas „Aš ir mano pasakėlė“. Projektą organizavo ikimokyklinio ugdymo mokytojos Aurelija Kliopkinienė, Ieva Skrupskelytė ir mokytojo padėjėja švietimo pagalbai Laima Danilevičienė. Kad pasakos labiau sužadintų ugdytinių smalsumą ir vaizduotę į pagalbą pasitelkėme STEAM ugdymo metodus.

Projekto metu vaikai iš namų atsinešė savo mėgstamas pasakų knygeles. Pasakojo draugams kuo ši knyga įdomi, kas jiems patiko, o gal būt kažkas nepatiko, kokie personažai joje vaidino. Projektui kartu su ugdytiniais išsirinkome šias pasakas: „Trys paršiukai“, „Pagrandukas“ ir „Pirštinė“.

Pirmiausiai susipažino su pasakėle „Trys paršiukai“. Klausėsi mokytojo sekamos pasakos, vaidino su lėlėmis bei individualiai sekė pasakas toliau. Tyrinėjo gamtinę medžiagą, iš kurios buvo statomi paršelių nameliai, aiškindamiesi kokia jų struktūra, kuri medžiaga tvirtesnė. Kitą dieną susipažino su pasakėle „Pagrandukas“ ir kartu su pedagogais iš mielinės tešlos išsikepė Pagrandukus. Dar viena pasakėlė kurią vaikai išsirinko buvo „Pirštinė“. Išklausę mokytojos sekamos pasakos, panaudodami pirštinines lėles vaikai patys bandė ją suvaidinti. Vėliau iš miltų ir druskos pasigamino tešlą, iš jos nulipdė pirštines ir jas papuošė panaudodami įvairią gamtinę medžiagą.

Projektas vaikams suteikė daug žinių apie pasakų įvairovę, skatino drąsiau kalbėti, reikšti savo mintis bei jausmus. Vaikiai ugdė savo kantrybę, pasakos sužadino jų smalsumą, skatino norą vienas kitą išklausyti, bendrauti tarpusavyje ir bendradarbiauti.

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2024 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS