STEAM eksperimentas ,,Pripūsk balioną kitaip“

           Balionai vaikams teikia didžiulį džiaugsmą, jais dekoruojama įvairių švenčių aplinka. ,,Ąžuoliukų“ grupės ugdytiniai išbandė keletą būdu kaip įmanoma pripūsti balionus. Diskusijos metu vaikai išsiaiškino, jog norit, kad balionas išsipūstų, reikia jį pripildyti oru. Vaikai žinojo patį paprasčiausią būdą – pūtima burna. Jį ir išbandė. Paaiškėjo, jog tai labai sunkus ir varginantis procesas, o rezultatą pasiekė tik keli vaikai. Tuomet į pagalbą buvo pasitelktas prietaisas – balionų pūtimo pompa. Jos dėka vaikai savarankiškai prisipūtė savo balionus. Šiais abejais būdais balionai buvo pripildyti oru.

             Lopšelis-darželis „Eglutė“ bendradarbiauja su Šiaulių universitetu ir Šiaulių miesto švietimo centru.   Auklėtojos savo kompetencijas kaip integruoti STEAM temas į ugdomąjį procesą tobulina ir plečia STEAM įgūdžius dalyvaudamos Šiaulių universiteto ir Šiaulių miesto švietimo centro organizuojamuose seminaruose. Kadangi auklėtoja Vita dalyvavo Šiaulių universiteto metodiniame praktiniame seminare  „STEAMuko kelionė rudenėliu“ ir susipažino su STEAMuko eksperimentais, todėl pasiūlė vaikams nuotoliniu būdu, per interaktyvią lentą esančią jų grupėje,  pasižiūrėti Šiaulių Universiteto Edukologijos instituto mokslininkių parengtą video pamokėlę STEAMuko eksperimentai ,,Pripūsk balioną kitaip“ ir sužinoti apie dar vieną baliono pripūtimo būdą. Pažiūrėję pamokėlę vaikai liko sužavėti ir nutarė patys išbandyti. Auklėtojos Mildos ir socialinės pedagogės Ainos padedami vaikai pripildė butelį maistinio acto, o balioną – valgomosios sodos. Tuomet balioną užmovė ant butelio ir stebėjo eksperimentą. Valgomajai sodai subyrėjus į maistinį actą įvyko reakcija ir išsiskyrė dujos, kurios išpūtė balioną. Eksperimentas pavyko ir suteikė daug džiugių emocijų. Taip vaikai sužinojo, jog balioną galima pripildyti ne tik oru, bet ir dujomis.

 

 

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2021 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS