STEAM EDUKACINĖ VEIKLA „VAISIŲ IR DARŽOVIŲ LABORATORIJA“ ŠIAULIŲ LOPŠELIO-DARŽELIO „PUPŲ PĖDAS“ STEAM CENTRE

Spalio 25 d. „Kaštoniukų“ grupės vaikai, kartu su pedagogėmis dalyvavo Šiaulių lopšelio-darželio „Pupų pėdas“ Steam centre organizuotoje edukacinėje veikloje „Vaisių ir daržovių laboratorija“. Pirmiausia vaikai papuošė rudeninį medį lapais ir apžiūrėjo rudens gėrybių – vaisių ir daržovių pintines, išvardino, ką pažįsta, kur kas auga. Vėliau bandė įminti mįsles apie daržoves ir vaisius. Susipažino, tyrinėjo obuolio sandarą, atliko tyrimą, kurio duomenis žymėjosi lape: vaikai galvojo, kiek lego kaladėlių reikės nustatyti obuolio aukščiui? Pasitikrinę užrašė teisingą atsakymą. Svarstė, kiek galėtų sverti obuolys? Svarstyklėmis pasvėrė ir sužinojo teisingą atsakymą. Savarankiškai bandė pjauti obuolį pusiau, spėjo ir skaičiavo, kiek jame slypi sėklyčių. Viską sužymėję lapuose ėmėsi praktinių – meninių užduočių: ugdytiniai kūrė laivelius iš obuolio puselės, pagamino bures ir bandė plukdyti laivelius vandenyje. Atidžiai stebėjo, tyrinėjo, eksperimentavo, aiškinosi, komentavo į kurią pusę plaukia laivelis? Ar skęsta? Ko jam reikia, kad galėtų tinkamai plaukti? Taip pat iš likusios obuolio pusės gamino gražuolius rudeninius ežiukus, kurie spygliukuose nešė įvairias rudens gėrybes. Lavėjo vaikų smulkioji motorika liečiant įvairias medžiagas: saulėgrąžas, plastiliną, medžių lapus, šermukšnio uogas, dantų krapštukus. Galiausiai planšečių pagalba vaikai dėliojo dėliones – paveikslėlius su vaisiais ir daržovėmis. Baigiantis veiklai vaikai patys įsivertino nupiešdami popieriniam obuoliui veidelį – nuotaiką. Obuoliukais papuošė rudeninį medį. Patyrė džiugių emocijų, išbandė naujas veiklas, įgijo patirties, lavino skaičiavimo ir matavimo įgūdžius, plėtojo sakytinę kalbą, sprendė problemas galvodami, ieškojo tinkamų sprendimų. Į darželį sugrįžo pilni įspūdžių, o vakare sukurtais ežiukais pradžiugino ir tėvelius.

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2022 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS